ZDIEĽAŤ

Na našich cestách v posledných rokoch síce jazdia aj nové automobily, v posledných rokoch však pribúdajú aj jazdené autá. Cenovo sú dostupnejšie ako nové autá a to vyhovuje viacerým rodinám, ktoré potrebujú vlastné auto, ale na nové jednoducho nemajú.

Životnosť starších automobilov však nie je neobmedzená. Je podstatne kratšia ako pri nových autách. Opotrebované autodiely sa dajú vymeniť. Keď vám ale začne vykazovať chyby motor, alebo sa vám úplne znehodnotí, vtedy sa auto stáva nepojazdným.

Keďže kúpa nového motora je drahá, viacerí vodiči uprednostňujú repasované motory.

Lacnejšia náhrada 

Oprava motora je podstatne lacnejšia záležitosť, ako kupovať nový. Pri starších autách je cena nového motora častokrát vyššia ako samotná hodnota auta, preto je na mieste sa zaoberať otázkou opravy motora, výmeny motora za repasovaný motor. Je to rozhodne lacnejšia náhrada za nový motor.

Máte ale dve možnosti – buď si dáte repasovať svoj vlastný motor, alebo si kúpite už repasovaný motor, ktorý ponúkajú predajne zaoberajúce sa repasom a predajom repasovaných motorov. Výber je na vás. Pri repasovaní vlastného motora ale nejaký čas asi budete musieť počkať, záleží od množstva zákaziek. 

Čo máte na výber? 

V predajniach si máte možnosť kúpiť holo motor (hlavu, blok, či vaňu). Častokrát je záujem práve o kvalitný repas bloku motora. Okrem holo motora si ale môžete kúpiť repasovaný kompletný motor (aj s komponentami), alebo jednotlivé samostatné častí motora.

Záleží od toho, čo potrebujete. Nechajte si poradiť odborníkmi, ktorí vám poradia, čo si kúpiť.

Repasovaný motor dokáže predĺžiť životnosť automobilu, avšak treba vybrať motor pre vašu značku auta a pre konkrétny model a ročník auta. Jedine vtedy bude repasovaný motor schopný plnohodnotne nahradiť poškodený motor.

 

Zdroj obrázka:

Autor:Oqbas / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ