ZDIEĽAŤ

Autá sú neodmysliteľnými súčasťami našich životov. Pomáhajú nám presunúť sa z miesta na miesto.

Ak sa ale chceme cítiť v aute príjemne a chceme si vytvoriť dobré podmienky na šoférovanie, mali by sme si zabezpečiť určité autodoplnky. Ktoré autodoplnky ako majiteľ auta určte oceníte?

Gumené rohože 

Vysávanie a čistenie interiérových priestorov auta je samozrejmosť. Aby sme si však uľahčili udržiavanie interiérových priestorov auta, mali by sme mať v aute gumené rohože. Kvalitné gumené rohože sa dobre udržiavajú, majú zvýšené okraje a nešmýkajú sa po čalúnení podlahy interiérových priestorov.

V letných mesiacoch si dávame do auta hlavne koberčeky. Keďže sa však začalo chladné ročné obdobie, nahrádzať by sme ich mali práve novými gumenými rohožami.

Plastové lemy blatníkov 

Odlietavajúce kamienky, či iné nečistoty ohrozujú okolie kolies. Chrániť kolesá a lak v okolí kolies pomáhajú plastové lemy blatníkov. Dobré plastové lemy blatníkov chránia okolie blatníkov pred koróziou, ktorá začína postihovať najmä staršie automobily. Po čase a pod vplyvom počasia sa korózia objaví a preto treba urobiť všetko pre to, aby sme chránili lak auta.

Pomôcť vám v tom môžu aj skvelé autodoplnky ako napríklad plastové lemy blatníkov. Objednávať plastové lemy blatníkov by ste mali hlavne podľa modelu, značky auta. Iné by vám nepasovali, nakoľko každý model a značka má špecifické rozmery a tvar.

Deflektory 

Okrem vyššie spomínaných autodoplnkov oceníte aj deflektory. Tie oceníte hlavne v letných mesiacoch, kedy chceme, aby nám do interiéru auta prúdil čerstvý vzduch, ale zároveň nás neofúklo. Deflektory sú protiprievanové lišty, ktoré zvládnete namontovať aj bez nejakých predchádzajúcich skúseností.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Oleksandr_Delyk / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ