ZDIEĽAŤ

Kedy nastane ten správny čas na výber zimných pneumatík? Mnoho ľudí si myslí, že stačí, keď sa svojim pneumatikám začnú venovať až vtedy, keď ich bude treba prezuť, čiže v čase kedy vonku už vládne skutočná zima. Nie je to však ideálne riešenie. Najlepšie je myslieť na bezpečnosť svojho auta už teraz, na konci leta.

Kontrola starých pneumatík

Nič teda nenechávajte na náhodu a už teraz vytiahnite svoje zimné pneumatiky z garáže či pivnice a zhodnoťte ich stav. Už na pohľad môžete zistiť ich totálne zničenie, no ak sa vám predsa len od pohľadu pozdávajú, určite zmerajte výšku dezénu. Podľa zákona nesmie byť hĺbka dezénu menšia ako 1,6mm, avšak odporúčania odborníkov hovoria o tom, že zimné pneumatiky treba meniť už keď je hĺbka ich dezénu menšia ako 3-4 mm. Ak teda  zistíte, že vaše pneumatiky sa nachádzajú v tejto hraničnej zóne, je ideálny čas poobzerať sa po nových.

Všeobecne pneumatiky vydržia približne 4-5 sezón. Samozrejme závisí to aj od ich používania. Ak cestujete autom menej, je možné, že po 5 sezónach bude dezén ešte dostatočný, avšak kvôli bezpečnosti je aj tak lepšie pneumatiky vymeniť.

Nákup online

Keď už si chcete vybrať nové pneumatiky, určite vám odporúčame využiť internet. V prvom rade si tu môžete prezrieť rôzne testy pneumatík či recenzie priamo od používateľov. Na základe toho sa aspoň trošku zorientujete na trhu s pneumatikami. Následne vám odporúčame navštíviť e-shop pneueshop.sk, kde si už konkrétnu značku, druh a veľkosť pneumatík jednoducho vyberiete. A keďže je sezóna ešte relatívne ďaleko, výber budete mať naozaj široký a len ťažko sa vám stane, že vami vybrané pneumatiky nebudú na sklade.

 

 

ZDIEĽAŤ