ZDIEĽAŤ

Aj keď v záujme šetrenia papiera a tým pádom aj prírody sú firmy, ktoré sa snažia v maximálne možnej miere mať čo najviac dokumentov v elektronickej podobe, stále je minutá farba v tlačiarni častým javom v nejednej kancelárii. A jej dopĺňanie pravidelne ukrajuje čiastky z rozpočtu, ktoré keď sa spočítajú, rozhodne nie sú zanedbateľné.

Lacná tlačiareň nemusí nutne znamenať lacnú tlač

Pokiaľ firma neplánuje mať naozaj všetko len v elektronickej podobe, neostáva nič iné, len sa s touto skutočnosťou zmieriť. Alebo je aj iná možnosť? Minimálne sa dá pri spotrebnom materiáli ušetriť. A to rovno dvoma spôsobmi.

Prvým spôsobom je výber správneho druhu tlačiarne. Atramentové tlačiarne často lákajú nízkou cenou a do domácností, v ktorých sa plánuje aj s tlačou fotografií, sú naozaj dobrou voľbou. Ale platí to aj pre kancelárie, v ktorých sa zvyčajne tlačia len dokumenty?

Rozhodne nie! Aj keby do vašej atramentovej tlačiarne kúpite naozaj lacný cartridge HP 301, stále budú náklady na jeden výtlačok podstatne vyššie ako v prípade laserovej tlače. Takže vyššia obstarávacia cena laserovej tlačiarne sa každej firme rýchlo vráti.

Alternatívne tonery majú nižšiu cenu, ale nie kvalitu tlače

Samozrejme ani tonery v laserovej tlačiarni nie sú nevyčerpateľné. Potreba ich výmeny však príde oveľa neskôr ako v prípade náplní v atramentovej tlačiarni. A ak vám ide o čo najväčšie šetrenie, nemusíte kupovať originálne tonery.

Prakticky ku každej laserovej tlačiarni nájdete aj alternatívne (kompatibilné) tonery. To znamená, že nemusíte kupovať len napríklad originálne tonery Brother, ale môžete si kúpiť alternatívne od iného výrobcu, ktoré budú kompatibilné s tlačiarňou vo vašej firme a zároveň budú stáť o poznanie menej. O kvalitu tlače sa pritom báť nemusíte.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Mangostar / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ