ZDIEĽAŤ

Pracovných úrazov stúpa a je pochopiteľné, že si zamestnanci po takejto udalosti hľadajú novú prácu. Obavy o svoje zdravie a zdravie rodiny nič neprekoná.

Ak podnikáte a vaša firma má výrobnú halu a skladové priestory, nepodceňte bezpečnosť zamestnancov.

Zabezpečte kvalitné vysokozdvižné vozíky 

Najmä v skladových priestoroch sa využívajú vysokozdvižné vozíky. Pri ich manipulácii sa môže ohroziť zdravie zamestnancov a práve preto by mali byť pravidelne kontrolované.Ak chcete zvýšiť bezpečnosť zamestnancov, investujte preto do kvalitných vysokozdvižných vozíkov s dobrými priemyselnými kolieskami, ktoré sú dostatočne pevné.

Vysokozdvižné vozíky by sa mali jednoducho pohybovať a mechanické prídavné zariadenia by mali byť dostatočne upevnené, aby neohrozili prevážaný materiál, tovar, ale aj zdravie zamestnancov v skladových priestoroch, resp. v priestoroch, kde sa využívajú tieto vozíky.

Poskytnite ochranné pracovné pomôcky

Ak nechcete podceniť bezpečnosť zamestnancov, poskytnite zamestnancom ochranné pracovné pomôcky. Nesmiete zabúdať predovšetkým na ochrannú prilbu, pracovné rukavice, ale aj pracovné ochranné okuliare. Oči, hlava, ale aj koža sú najviac háklivé a práve preto by sme si ich mali chrániť.

Zamestnancom pracujúcim na pracovných plošinách poskytnite predovšetkým istenie, protišmykovú obuv a ochranné pracovné prilby. Práca vo výškach je sama o sebe nebezpečná, obzvlášť v náročných podmienkach, ako sú napríklad priemyselné haly.

Kvalitné bezporuchové stroje

Vo výrobných halách by nemali chýbať bezporuchové pracovné stroje, ktoré nezdržiavajú výrobu a sú dostatočne výkonné, aby dokázali nepretržite pracovať a neohrozovať zdravie. Viaceré firmy šetria na strojoch, pričom práve stroje majú veľký podiel na úspechu, resp. neúspechu firmy.

Kvalitné bezporuchové stroje neohrozia zdravie a zároveň zefektívňujú výrobu.

 

Zdroj obrázka:

Autor: SasinTipchai / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ