ZDIEĽAŤ

Komerční banka je jedna z mnohých finančných inštitúcií na slovenskom trhu. Ponúka občanom mnoho rôznych služieb od pôžičiek, úveru, účtov, až po slušnú kariéru. Komerční banka je materskou spoločnosti Skupiny KB a ďalej je súčasťou medzinárodnej skupiny Société Générale. Komerční banka je nielen jedna z popredných bankových inštitúcií v Českej republike. Pohybuje sa tiež na vyšších rebríčkoch v strednej a východnej Európe.

Pokiaľ sa rozhodnete disponovať so svojimi peniazmi s pomocou Komerční banky, môžete využiť služby v oblasti retailového, podnikového alebo investičného bankovníctva. Komerční banka ale ponúka klientom aj služby prostredníctvom špecializovaných pobočiek. U KB si tak môžete zriadiť penzijbí pripoistenie, stavebné sporenie, faktoring, spotrebiteľské úvery alebo poistenie.

Komerční banka bola založená roku 1990. vtedy slúžila ako štátne inštitúcie. V roku 1992 bola transformovaná na akciovú spoločnosť. V roku 2011 sa Komerční banka zameriava predovšetkým na aktivity a služby pre individuálnych zákazníkov a podnikateľov.

Komerční banka poskytuje služby ľuďom firmám. Ak sa zameriame na ľudí, teda občanov, Komerční banka sa potom zameriava na občanov, mládež a študentov, privátna bankovníctvo a tiež na cudzincov, ktorým poskytuje tiež výhodné služby. Ak ste študent a chcete si zriadiť nejaký študentský účet, ktorý Vám zaistí mnoho výhod v podobe menších poplatkov, Komerční banka Vám toto môže ponúknuť. Firmy Komerční banka pomyselne rozdeľuje do dvoch skupín. Prvou skupinou sú firmy, ktoré majú obrat pod 60 miliónov korún.

Druhá skupina firiem je tá, ktorá má naopak obrat nad 60 miliónov korún. Ak vlastníte firmu, ktorá má menšiu obrat, Komerční banka Vám poskytne napríklad prevádzkový úver alebo úver na investície. V tomto prípade tiež ponúka pomoc pri investíciách alebo správu cenných papierov. Vlastníci firmy s obratom nad 60 miliónov korún si môžu u Komerční banky zriadiť podnikateľský úver, firemný účet, internetové bankovníctvo Mojebanka alebo sporiaci účet. Môžu si poistiť svoje platby alebo čerpať z rôznych výhod, ktoré má Komerční banka v ponuke.

Komerční banka sa tiež veľmi sústreďuje na občanov ako takej. Ak teda chcete disponovať so svojimi peniazmi práve u Komerční banky, zariadiť si môžete napríklad účet, pôžičku na bývanie, penzijné pripoistenie, peniaze na nákupy, investíciu alebo jednoducho peniaze na čokoľvek.

ZDIEĽAŤ