ZDIEĽAŤ

Chcete investovať, sporiť alebo nejako inak disponovať so svojimi peniazmi a neviete, akú banku zvoliť? Na slovenskom trhu je veľa bankových inštitúcií, ktoré ponúkajú veľmi podobné sadzby. Jednou z týchto inštitúcií je aj ING.

ING má v Českej republike dlhoročnú tradíciu. Pôsobila totiž ešte v Československu a to v roku 1992. So svojou bankové pobočkou a Poisťovňou si dokázala vybudovať naozaj pevné zázemie, ktoré si drží dodnes. ING má na slovenskom trhu vytvorilo veľa dcérskych spoločností. Tými sú napríklad: ING bank, ING Poisťovňa, ING Penzijný fond, ING Investment Management a ING Real Estate. Každá z týchto dcérskych spoločností má svoju špecifickú funkciu, ponúkajúc tak klientom rôzne služby.

Keď v roku 1992 vstúpila ING Bank na slovenský trh, radila sa medzi prvej svetovej banky. Teraz má naozaj silné postavenie aj na českom trhu v oblasti korporátneho bankovníctva. Poskytuje služby mnohých zámožným a významným českým i medzinárodným spoločnostiam. Dá sa povedať, že za svoju dlhú pôsobnosť je ING Bank jedna z najlepších v oblasti podnikového financovania, treasury produktov a kapitálových trhov.

ING Bank sa v Českej republike veľmi dobre angažovala a počala tak veľa nových ér v oblasti finančníctva a bankovníctva. V roku 2001 priniesla ING Bank na náš trh sporiace účty. Založila tak produkt pre jednotlivé fyzické osoby. Rok potom založila otvorené podielové fondy pre drobných investorov. Dnes sa radí medzi najširšie na trhu. V roku 2011 ING Bank predstavila nový produkt pre fyzické osoby a tým sú termínované vklady.

Ak si u ING budete chcieť dohodnúť ING Konto, teda sporiaci účet, musí Vám byť viac, než 18 rokov. Pokiaľ máte účet založený, peniaze môžu prechádzať iba na účty, ktoré si vopred určíte. Ide tak o metódu zabezpečenia, ktorá je veľmi účinná. ING sa tiež radí medzi najbezpečnejšie, práve pre jej dlhú pôsobnosť.

Svoj sporiaci účet môžete ovládať pomocou internetového bankovníctva, kde si svoje peniaze môžete kontrolovať kedy len sa Vám zachce. Ďalej môžete svoje peniaze spravovať prostredníctvom telefónu alebo finančného centra ING Bank. Pomocou týchto druhov ovládanie si vybavujete svoje prevody peňazí. Opakujúce sa platby môžete zaistiť trvalým príkazom alebo pomocou inkasných platieb.

ZDIEĽAŤ