FIO banka

Bojíte sa investovať do cenných papierov? Nechcete vyť podvedení a okradnutí? Potom zamierte do banky, ktorá je priamo na tieto investície zameraná! Začnite spolupracovať s FIO bankou. Navyše za bežné poskytovanie bankových služieb nebudete musieť nič platiť. A to sa v dnešnej dobe naozaj oplatí.

Obľúbený nováčik na trhu – Fio banka a.s. pokračuje v úspešnej sedemnásťročnej histórii Finančnej skupiny Fio. Nemá žiadne zahraničné korene, je čisto česká. Vlastníci sú českí majitelia a svoje služby poskytuje na takmer sedemdesiatich pobočkách v celej Českej republike. Pre riešenie osobných či firemných financií ponúka poskytovanie tradičných a bežných bankových služieb a hlavne sprostredkováva obchody s cennými papiermi.

Ak sa zameriame na tradičné bankové služby, Fio banka ponúka zriadenie bežných, sporiacich alebo termínovaných účtov. Ďalej poskytuje úvery, funguje aj v realizácii platobných stykov a bežne vydáva platobné karty. Ak sa stanete klientom Fio banky, čaká na Vás spolupráce s bankou bez poplatkov za štandardné služby a individuálny prístup pri úverovanie menších a stredných podnikov.

Významnejšie činností Fio banky sú však investície. Zameriava sa predovšetkým na drobnú klientelu a preto je najväčším českým obchodníkom v tomto odbore. Na slovenský trh sa zapísala ako dominanta v obchodovaní s akciami cez internet. Stala sa tak významným akcionárom a jedným z najdôležitejších členov Burzy cenných papierov Praha. Má aj podiel na sprostredkovanie obchodov slovenských klientov na amerických akciových trhoch alebo v Nemecku.

Fio banka vlastní spoločnosť RM-SYSTÉM, česká burza cenných papierov a.s. Táto burza je významná pre obchodovanie s akciami najvplyvnejších českých i zahraničných spoločností. Jej vznik sa datuje do roku 1993 a až v roku 2008 sa ešte len stala štandardným burzovým trhom zameraným na drobné a stredné investorov.

Fio banka sa pýši aj dvoma oceneniami. V roku 2011 sa stala Najdynamickejšia bankou roka a získal druhé miesto v kategórii Účet roka. Nebojte sa preto investovať. Fio banka Vám zaručí kvalitu a poctivosť.