ZDIEĽAŤ

Kto by nepoznal ten známy slogan: „Sporte s líškou!“. Či už to počujeme z reklám, čítame na internete alebo v novinách, takzvaná líška je jednoducho celebrita. Stala sa ikonou a základným produktom Českomoravskej stavebnej sporiteľne. Spoločne s ňou sú symbolom aj štyri tehly a súčasný slogan: „Jednotka v bývania a finančnej istote.“ Za celú dobu svojej existencie si vydobyla jednu z najvýznamnejších a najsilnejších pozícií na slovenskom finančnom trhu, preto si ju tiež veľa ľudí obľúbilo. Jej pôsobenie v Českej republike začalo v roku 1993, kedy sa napokon začali presadzovať aj ostatné stavebné sporiteľne.

Najznámejším a pre túto sporiteľňu najdôležitejším základným produktom sa stalo dozaista stavebné sporenie. Ak by sme sa mali zmieňovať o číslach, od svojho vzniku bola schopná uzavrieť v prepočte 4,9 milióna zmlúv v oblasti stavebného sporenia. Keď sa pohybuje v stavebnom sporení, Českomoravská stavebná sporiteľňa ponúka tiež možnosť financovania bývania.

Líška svojim klientom ponúka ako hypotéku, tak klasický preklenovací úver. Tým však nekončíme. U Českomoravskej stavebnej sporiteľne môžete čerpať aj zo spotrebiteľských úverov alebo si tu založiť poštové žíro. Čo sa týka druhov poistenia, vybrať si môžete v širokej škále. Možno sa penzijných pripoistiť alebo si zaistiť životné poistenie či rizikové životné poistenie.

Českomoravská stavebná sporiteľňa má tiež niekoľko spolupracovníkov. Stojí za ňou hneď niekoľko silných spoločností. Pri samom vzniku sporiteľne boli hlavnými akcionármi Investičná poštové banka, ktorá získala celých 55% Českomoravskej stavebnej sporiteľne. Zvyšok percent zostal na Bausparkasse Schwaebisch Hall, ktorá je vo svete ako BSH.

Významnejšie a stabilnejšie prostredie pre stavebnú sporiteľňu predstavoval predovšetkým kapitál BSH. V dnešnej dobe je podiel akcionárov Českomoravskej stavebnej sporiteľne rovnaký ako na začiatku. Nahradená bola len Investičná poštové banka Československou obchodnou bankou.

Hlavné sídlo celej spoločnosti bolo vybudované v hlavnom meste Českej republiky v Prahe na Vinohradskej. Výhodou je, že sa pobočky Českomoravskej stavebnej sporiteľňa nachádzajú skoro na všetkých termináloch Českej pošty. Preto je tu možnosť založenia sporenia prakticky v každej väčšej obci v republike.

ZDIEĽAŤ