ZDIEĽAŤ

Pracovné vzťahy môžu byť priateľské aj veľmi menej priateľské. Vždy sa nám ale lepšie jedná a spolupracuje s niekým, s kým si rozumieme aj po ľudskej stránke a dokážeme sa spolu baviť, než s človekom, s ktorým si nemáme čo povedať. A na golfe môžete vaše obchodné vzťahy ešte vylepšiť.

Vylepšíte vzťahy

Golf je hra, pri ktorej je čas aj na komunikáciu a zlepšovanie vzťahov. Nejde o to náhliť sa, odohrať hru v rýchlom tempe. Práve naopak, pri golfe sa musíte zastaviť a sústrediť.

Je vhodný pre všetky vekové kategórie a dokonale preverí vašu fyzičku aj pozornosť. Celá hra navyše prebieha v krásnom prostredí niektorého z golfových rezortov a vďaka čomu získavate ideálnu príležitosť pozvať svojich obchodných partnerov na golf a vymeniť tak nudnú zasadačku za čerstvý vzduch a čarovné prostredie.

Golfové oblečenie je pohodlné a zároveň elegantné a takže môžete zachovať obchodného ducha aj v tejto uvoľnenej forme. Počas hry máte čas na riešenie spoločných aktivít či plánovanie ďalších. Alebo – prácu môžete úplne vypustiť a len si užiť príjemnú hru.

Skúsenosť nehrá rolu

Zatiaľ čo v zámorí patrí golf medzi absolútne bežné aktivity, u nás si svoju obľubu u širokej verejnosti zatiaľ získava. Často sa o ňom hovorí ako o športe pre horných desať tisíc, na ktorý je potrebné drahé golfové vybavenie a na ihrisko sa platí drahé vstupné. Našťastie, tieto mýty už pomaly miznú a nielen manažéri si chodia na ihrisko oddýchnuť od všedných starostí.

Práve pokoj na rozľahlom ihrisku a krásne výhľady sú vhodným pozadím pre priateľský zápas s kolegami alebo obchodnými partnermi, pri ktorom nehrá rolu to, či je niekto skúsený hráč alebo začiatočník.

Hendikepový systém hodnotenia je ďalšia výhoda golfu, kvôli ktorej je tak obľúbený. V jednej hre sa proti sebe môžu postaviť hráči rôznych výkonnostných úrovní a skvele si zahrať bez toho, aby bolo dopredu jasné, kto vyhrá. Nehrá tak rolu či ste vy, alebo váš obchodný partner už niekedy na golfe boli a hrali ho. Stačí sa naučiť držať golfové palice a s novou hrou sa zoznámiť. Či už pozvete klienta bez akejkoľvek znalosti golfu, alebo skúseného hráča, vždy máte istotu, že hra bude zaujímavá a zlepší vaše vzťahy.

Na golfovom ihrisku si rozhodne užijete spoločný čas lepšie ako v zatvorenej zasadacej miestnosti či na pracovnom obede. Zvlášť, keď je vonku pekné počasie, je golf skvelou voľbou, ako stráviť svoj čas.

ZDIEĽAŤ