Ako zamestnancom uľahčiť prácu s vysokozdvižným vozíkom?

Množstvo firiem alebo väčších skladov by sa nezaobišlo bez vysokozdvižných vozíkov (VZV). Táto všestranná manipulačná technika zvládne množstvo úloh a tak býva často neoceniteľným pomocníkom. A samozrejme, rovnako dôležití sú aj zamestnanci obsluhujúci vysokozdvižné vozíky.

Ergonómia sedenia je dôležitá aj mimo kancelárie. Napríklad aj pri práci s VZV

Ako však prácu s VZV zamestnancom čo najviac uľahčiť? Základom je spoľahlivý vysokozdvižný vozík, ale nie je to len o tom. Aj kvalitný VZV sa dá ešte vylepšiť, aby práca s ním bola komfortnejšia.

Napríklad inštaláciu ergonomickej sedačky Grammer. Čo sa ergonomického sedenia týka, veľa sa o tom hovorí v súvislosti s prácou v kancelárii, ale akosi sa zabúda na to, že ergonómia je dôležitá aj pre zamestnancov, ktorí trávia väčšinu pracovného času práve obsluhou vysokozdvižných vozíkov.

A práve sedačky Grammer sú vo svete manipulačnej techniky symbolom ergonómie. Pri návrhu a výrobe svojich sedačiek sa totižto firma Grammer opiera o výskumy týkajúce sa ergonómie sedenia a vplyvu dlhodobého sedenia na zdravie človeka.

Prídavné zariadenie zefektívni manipuláciu s atypickým tovarom

Už sme hovorili o tom, že vysokozdvižné vozíky sú všestrannou technikou. To platí aj o ich základnom prevedení, ale túto všestrannosť je možné posunúť na vyššiu úroveň. Ako? Vďaka praktickým prídavným zariadeniam.

Rôzne prídavné zariadenia nahrádzajú štandardné nosné vidlice a uľahčujú manipuláciu s rôznym atypickým tovarom. Často je totižto možné využiť aj štandardné vidlice, ale so špeciálnym prídavným zariadením môže byť práca presnejšia, rýchlejšia, spoľahlivejšia a aj bezpečnejšia. A to ocení každý zamestnanec, pre ktorého je vysokozdvižný vozík pracoviskom, v ktorom trávi väčšinu pracovného času.

Zdroj obrázka:

Autor: Halfpoint / Shutterstock.com