ZDIEĽAŤ

Facebook. Instagram. Twitter. Pinterest. LinkedIn. Sociálnych sietí v súčasnej dobe existuje hneď niekoľko. Ak sa snažíte budovať svoju značku aj na týchto kanáloch, je potreba o nich tiež niečo vedieť. Vložiť príspevok, propagovať ho, a potom čakať, že na neho budú používatelia reagovať, nestačí.

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, ako budete s používateľmi komunikovať. Príspevky by mali byť jedinečné, zároveň by mali mať aj nejakú informačnú hodnotu. Cieľom je vybudovať si dlhodobú profesionálnu prezentáciu na sociálnych sieťach, s čím vám však pomôže priamo agentúra, ktorá sa na danú oblasť venuje už dlhé roky. Postará sa o rast vašej značky.

Sociálne siete sú samozrejmosťou

Stále sa nájdu nejaké firmy, ktoré váhajú nad tým, či si založiť profily na sociálnych sieťach. Častým dôvodom tohto váhania je nedostatočná znalosť prostredia sociálnych médií, nejasné predstavy o ich prínose pre podnikanie firmy a podobne. Veľkú rolu často zohráva aj čas, pretože sociálne siete potrebujú, aby sa im niekto venoval, inak upadnú do zabudnutia.

Ideálne je zveriť prácu do rúk profesionálov, pretože väčšinou majú cenné skúsenosti so správou profilov aj stránok pre rôzne segmenty. Vie nastaviť vhodné zacielenie, takže sa nemusíte báť, že by vašu stránku sledovalo nerelevantné publikum. Odporučí vám tiež druhy sociálnych sietí, ktoré sú pre váš biznis vhodné. Pre všetkých sa treba taký Instagram nehodí.

Odborníci vám ďalej pripravia koncepciu, originálny obsah a unikátne fotografie. Aj marketing na sociálnych sieťach sa dá ľahko vyhodnotiť, dajú sa merať ciele a analyzovať aktivity. Vyhodnotenie kampaní je dôležité, pretože vďaka nemu je vidieť, či je marketing úspešný, alebo nie.

Každá sociálna sieť vyžaduje iný prístup

Keď sa povie správa sociálnych sietí, tak každého napadne niečo iné. Kým niekto si predstaví Facebook, iný zase Twitter. Každá sociálna sieť však vyžaduje odlišný prístup. Aj keď viete treba s Facebookom, neznamená to, že dokážete správne komunikovať aj na Twitteri.

V danom segmente pôsobí agentúra Vivantina, ktorá sa stane akýmsi vaším partnerom. Pomôže vám zrealizovať vaše vízie, vylepšovať projekty a prinášať hodnotu do vašej firmy. V jej kompetencii je spravovanie sociálnych sietí, takže sa postará o správne nastavenie stratégie, vytvorenie kampane a podobne.

V prípade záujmu vám zaistí kompletný online marketing, teda nie len ten na sociálnych sieťach. Ak totiž budete mať všetko pod jednou strechou, máte istotu, že sa budú jednotlivé aktivity prelínať, a tým pádom bude internetový marketing efektívnejší a prínosnejší.

Vivantina vám ponúka digitálny marketing, PPC kampane, SEO a obsah, newsletter a segmentáciu, webovú analytiku, zlepšovanie webových stránok a predaja a tiež spomínanú správu sociálnych sietí.

ZDIEĽAŤ