Vyberáme manipulačnú techniku: Aká sa hodí do vášho skladu?

Hlavným účelom skladov vo všetkých firmách je rýchle a efektívne naskladnenie tovaru vrátane jeho následného vyskladnenia v momente, keď to je potrebné. Na to je nutné skladovacie priestory vybaviť regálmi a inou skladovacou technikou. Len kvalitné regály však nestačia.

Na jednoduchú a efektívnu manipuláciu s tovarom je potrebná tá správna manipulačná technika. Mnoho firiem však túto oblasť podceňuje. Ako vybrať do skladu tú správnu manipulačnú techniku?

Vyberajte osvedčené a kvalitné značky

V prípade žiadneho druhu manipulačnej techniky neplánujete to, že by bola schopná fungovať len jeden rok. Správne vybraná techniky musí dokázať spoľahlivo pracovať v skladoch dlhé roky. Je teda potrebné vyberať osvedčené a kvalitné značky. Stabilní výrobcovia tejto techniky majú na výber širokú škálu manipulačnej techniky.

O techniku sa však treba aj starať. Manipulačná technika vyžaduje údržbu, opravy a pravidelné revízie. To vám vedia zaistiť len kvalitné firmy, preto dôsledne zvážte, kde týchto pomocníkov do skladu nakúpite.

Mnohí výrobcovia ponúkajú na výber viacero typov výrobkov, ktoré využijú malé aj veľké firemné sklady. Základným produktom je, samozrejme, klasický ručný paletový vozík, no nechýbajú ani motorizované typy vozíkov. Od ťahačov, cez vychystávacie vozíky, vysokoregálové zakladače až po čelné vysokozdvižné vozíky.

S čím chcete nakladať, kde a v akých podmienkach. To sú základné otázky, ktoré si musíte položiť, pokiaľ chcete kúpiť vhodné stroje pre vašu prevádzku. Sú haly alebo sklady, ktoré môžu vyžadovať väčšiu čistotu, majú k dispozícii menej priestoru alebo nebude nutné náklad prepravovať nijako vysoko. Tiež si ujasnite, či máte záujem o stroje, ktoré sú poháňané dieselovým motorom, a tak produkovať splodiny, alebo bude fungovať na LPG či elektrické akumulátory.