Pôžičky pre dôchodcov

V dnešnej finančne náročnej dobe existujú ľudia, ktorí si len ťažko dokážu predstaviť svoj život bez finančnej pomoci. Ešte aby nie. Platy neustále klesajú a nároky sú stále vyššie a vyššie. Tieto problémy sa týkajú každej skupiny ľudí. Medzi ne patria ako ženy na materskej dovolenke, nezamestnaní, tak aj dôchodcovia.

Spojené sú faktom, že ich mesačný príjem nie je obzvlášť vysoký. Problém je taký, že banky takýmto skupinám väčšinou požičiavať nechcú. Ich podmienky schválenia pôžičiek sú tak prísne, že keď jednoducho máte mesačný príjem nízky, bude Vám pôžička jednoducho zamietnutá. Trochu paradox, keď požičať potrebujú tí, ktorí peniaze potrebujú. Našťastie existujú ešte nebankové spoločnosti, ktoré túto skupinu neopomíjejí.

Pre nebankové spoločnosti sú pôžičky pre dôchodcov veľmi výhodné, keďže štandardné banky tento produkt neponúkajú, nebankové sféra tak zaplní prázdne miesto. Otázkou teda je, kde a ako zriadiť pôžičku pre dôchodcov. Aby sme nerobili z chrobáka ťavy, nič na tom nie je. Ako ich bolo vyššie povedané, lepšie bude v tomto prípade žiadať o pôžičky u nebankových spoločností. Požadovať ju môžete u bežnej banky, ale väčšinou odídete bez svojho cieľa.

U nebankových spoločností sa potom nejde o pôžičku pre dôchodcov, ale o tzv. Pôžičku bez potvrdenia príjmu, ktorá je teda vhodná nielen pre nezamestnaných, ale aj pre ženy na materskej dovolenke alebo práve pre dôchodcov. Takáto pôžička je porovnateľná s ostatnými pôžičkami. Musíte teda počítať s pravidelným splácaním a úrokom, ktorý si táto skupina bánk naúčtuje. Nevýhoda je tá, že úroky u nebankových spoločností bývajú väčšinou vyššia ako u bežných bánk, pretože sa tu objavuje mnohonásobne vyššie riziko nesplácania.

Myslite však na to, že ak si o pôžičku chcete vyžiadať, musíte byť schopní ju splácať. Aj mnoho dôverčivých dôchodcov sa bohužiaľ dostalo do problémov s nesplácaním. Stačí sa len dobre informovať a starostlivo si všetko premyslieť, ako budete konať.