Pôžičky od nebankových finančných spoločností

Občas sa naskytne situácia, keď Vám nebude chcieť bežná banka za určitých okolností pôžičku poskytnúť. Väčšinou nechcú požičiavať ľuďom, ktorí nemajú trvalý mesačný príjem peňazí alebo ho majú veľmi nízky. Väčšinou sú to ženy na materskej dovolenke, nezamestnaní alebo dôchodcovia. Našťastie tu fungujú nebankové spoločnosti, ktoré túto skupinu neopomíjejí.

Pre nebankové spoločnosti je táto skupina výhodná, keďže štandardné banky tento produkt neponúkajú a nebankové sféra potom zaplní prázdne miesto. Nebankových pôžičiek je niekoľko druhov. Pôžičky bez registra sú výhodné pre jedinca so záznamom v bankovom registri. Požičať možno až stovky tisíc korún. Ďalej existujú tzv. Pôžičky bez potvrdenia príjmu, ktoré sú najviac využívané vyššie zmienenou skupinou teda nezamestnanými alebo dôchodcovia. V tomto prípade sa tu ručí nehnuteľnosťami, hnuteľné alebo zmenkou a ich vybavenie je veľmi rýchle.

Keď už sme spomenuli rýchlosť, sú tu aj pôžičky do 24 hodín teda ihneď. Vybaviť sa môžu buď cez telefón, alebo online. Ponúkané bývajú často tiež pod názvom spotrebiteľský úver. Typom rýchle pôžičky je teda pôžička online. Ďalším druhom sú nebankové pôžičky na zmenku, ktoré bývajú posledným záchytným bodom, ako získať pôžičku od nebankovej inštitúcie. Využívajú sa v takej situácii, keď už pre žiadateľa nie sú ďalšie typy pôžičiek dostupné. Avšak všetko má svoje výhody a nevýhody, s ktorými je dobré sa vopred oboznámiť.

Výhodou nebankové pôžičky je, že si môžete požičať až sto tisíc na rôzne účely. Pôžičkou od nebankových spoločností môžete splácať inú pôžičku. Dosiahnete jej aj so záznamom v bankovom registri. Peniaze sú vyplatené v hotovosti alebo prevodom na účet. Splácať pôžičku môžete až desať rokov a u nižších čiastok nemusíte mať žiadneho ručiteľa.

Nevýhodami týchto pôžičiek sú vyššie úroky aj vyššie RPSN. Pri opakovanom nesplácania môžete veľmi rýchlo prísť o záruku, ktorú môže byť napríklad auto alebo dom. Vyvarovať by ste sa mali aj nespoľahlivým firmám. Dôležité je, aby ste sa dôkladne informovali, než si niečo požičiate.