ZDIEĽAŤ

Rovnako ako v prvom diele, aj v druhom si môžete prečítať rady, ktoré vám pomôžu znížiť rodinné výdavky.

Neplaťte za hudbu

Ak ste hudobné narkoman, pravdepodobne sťahujete najnovšie a najlepšie pesničky z iTunes bez rozmýšľania. Namiesto toho si ich pustite na Youtube alebo zájdite do knižnice a vypáľte CD zdarma. V závislosti, na tejto skutočnosti môžete za rok ušetriť stovky dolárov.

Preskočte posilňovňu a použite Matku prírodu ako vaše ihrisko
Zrušte svoje členstvo v telocvični a zapracujte na sebe vonku (beh, jazda na bicykli, atď.). Mohlo by vám to ušetriť niekoľko tisíc ročne. Navyše uvidíte tú zmenu na vašom tele. Zlepší sa vám dýchanie a budete spať ako dudok.

Cvičte s priateľmi

Príliš chladno aby ste šli von? V chladných mesiacoch si neželáte nič iné, než sa zababušiť alebo sa stretnúť s priateľmi a pozerať sa na DVD. Dokonca si môžete vyskúšať mestský bazén, tenisové kurty a ďalšie verejné rekreačné plochy.

Zlepšite svoju karmu

Chcete cvičiť jogu a pritom necítiť prázdno vo vašej peňaženke. Mnoho štúdií má program ,, Karma joga „, v ktorej dostanete praxi zadarmo výmenou, že strávite niekoľko hodín každý týždeň za čistenie štúdia. Zdravotné prínosy jogy sú nekonečné – finančné výhody vám umožní ušetriť niekoľko stoviek ročne.

Používajte kupóny

Existujú milióny online stránok na úsporu, ako napr. Slevomat atď. Kde môžete ušetriť až 80 percent v reštauráciách, na filmy, vstupenky a výlety mimo. Stačí sa mať na pozore a sledovať položky a míňanie za niečo čo nepotrebujete.

Nájdite si prírodnú náhradu za kozmetiku

Vyhnite sa drogeriím alebo drahým obchodným domom na značkové očné krémy a skúste jednoducho uhorku na oči. Za predražené kozmetické produkty môžete ušetriť až tisíce ročne. Domáce prostriedky fungujú práve tak dobre a ani pri tom nemusíte vylúpiť banku. Úspora peňazí môže byť krásna vec.

Podpora miestnej ekonomiky úderom na trhy poľnohospodárov
Stravovania sa v sezóne vám nielen zaistí zdravý životný štýl, ale tiež ušetrí niekoľko korún pre vašu peňaženku. Podporíte tak nielen okolité podnikatelia, ale aj seba.

Dodávky jedla

Je isté, že dovozom jedla do domu neušetríte. Stratégia je však jasná, začnite variť! Ušetríte tak za každú donášku niekoľko desiatok korún a zlepšíte tiež svoje kuchárske zručnosti.

Nenavštevujte neustále nechtové štúdio

Nechať sa rozmaznávať každé dva týždne na manikúre a pedikúre vašej peňaženke naozaj neprospievajú. Skúste si tam zájsť len raz za mesiac miesto dvakrát a ušetríte polovicu z vašej obvyklej sumy a to už je čo povedať.

Nakupovanie v drahom obchodnom dome

Skúste sa poobzerať po miestnych second-hand obchodoch. Nemusíte si tam kupovať celý šatník, ale občasné nákupy vás tam vyjdú až o 80 percent lacnejšie, ako v normálnom obchode a nájdete tam rôzne zaujímavé kúsky, ktoré v obchode len tak neobjavíte. Ak ovládate ručné práce, môžete si oblečenie prešíva podľa vášho vkusu.

Predplatený mobilný plán

Ako často používate svoj mobilný telefón? Ak naozaj používate telefón v prípade núdze, je možno čas, rozhodnúť sa pre kredit, čo by mohlo pridať na vašich úsporách až o niekoľko stoviek každý rok.

ZDIEĽAŤ