ZDIEĽAŤ

Bohužiaľ, nie každá spoločnosť po rokoch fungovania chce zotrvávať na obchodnom trhu a byť v obchodnom registri. Dôvodov ukončenie podnikania môže byť mnoho – zdravotné ťažkosti, odchod do zahraničnej, zlá finančná situácia alebo napríklad túžba začať pracovať v inom odbore …

Neľahké zrušenie firmy

Nemáme Ak s niečím skúsenosť, môže sa nám daná vec zdať veľmi zložitá. Rovnako je to aj so zrušením firmy, ktoré prebieha v dvoch fázach. Preto nie je od veci požiadať o radu skúsenú spoločnosť, ktorá sa touto problematikou zaoberá už dlho a má skúsenosti s likvidáciou malých aj veľkých podnikov. Dodáte jej iba potrebné podklady a ona všetko zľahka a bez problémov, vybaví s vaším povolením za vás.

Zdĺhavá likvidácia spoločnosti s ručením obmedzeným

Paradoxom je, že zahajujete ak činnosť, vybavíte všetko v poriadku týždňov. Pokiaľ ale chcete urobiť opačný krok, čaká vás niekoľko mesačnej čakanie, než bude všetko vybavenej a vaša firma vymazaná z obchodného registra. Likvidácia s.r.o. je náročný proces, ktorý by mal pomáhať vykonávať, alebo celý vykonávať odborník.

Budete musieť zistiť účtovný stav spoločnosti a pripraviť mimoriadnu účtovnú uzávierku. Nutná je aj príprava zápisnica z valného zhromaždenia. Nasledovať bude zápis likvidácii spoločnosti do Obchodného registra a oznámenia tohto faktu v Obchodnom vestníku. Oboznámiť je potreba aj daňový úrad, sociálne a zdravotné spoločnosti. Potom dôjde opäť k zasadnutie valného zhromaždenia a schválenie likvidácie spoločnosti. Neodmysliteľná je aj komunikácia s daňovým úradom, požiadavka na súhlas s výmazom spoločnosti. Pri tom všetkom vás čaká zdĺhavé čakanie na priebeh a sled nadväzujúcich úkonov.

Toto všetko sú veľmi dobré dôvody na to, aby sme si na pomoc povolali spomínané profesionálov v obore.

Začnite znova a nenechajte sa odradiť

Nech už bol dôvod ukončenia spoločnosti akýkoľvek, vždy je možné začať znovu a lepšie. Ak máte napríklad k dispozícii priestory a skúsenosti s vedením skladu, zariaďte si sklad svoj, vybavte ho manipulačnou technikou na prepravu materiálov v skladoch a začnite pracovať.

Odvážnym a podnikavým vždy šťastie aj osud želajú!

ZDIEĽAŤ