ZDIEĽAŤ

Rozpočet, rozpočet, rozpočet!

bankovy-ucetÚspora peňazí vyžaduje len niekoľko vecí: spoločný zmysel, pozorovanie a sebaovládania. Nie je to vždy sranda – najmä v našej spotrebiteľskej riadenej spoločnosti – je to však múdre. Takže s trochou výskumu a nejaké dobré staromódny myslenie, predstavujeme tak niekoľko spôsobov, ako dostať výdavky späť na trať a sporiace účty v jednej rovine s kapitálom.

Najviditeľnejšie a možno najbolestivejšie spôsob, ako ušetriť peniaze, je vytvoriť rozpočet a držať sa ho! Tým, že ste nútení zhodnotiť, ako budete míňať svoje peniaze a za čo je miniete. Veďte si denník o utratených sumách. (Potrebujete nové topánky každá týždeň?)

Nechajte kreditnú kartu doma

Rozhodnite sa, koľko peňazí si z výplaty vyhradíte na osobné potreby a vyberte si ich z kreditnej karty, keď idete von.

Vypnúť svetlá, keď odídete z domu

Je pravda, že sa z vás cez noc milionár nestane, ale ušetriť energiu, je vždy dobrá vec. Držte sa osvedčených postupov a navštívte energetické spoločnosti.

Zabaľte si obed

Verte tomu alebo nie, vrecká od desiat vám môžu ušetriť viac ako niekoľko tisíc ročne. Pozrite sa na túto ohromujúci úsporu. Myslite dvakrát a vyskúšajte si to.

Použite studenú vodu na umývanie bielizne

Ďalšia téma, na ktorej by sa dalo napísať diplomová práca, ale budeme sa držať jednoduchých rád: Umývanie bielizne v horúcej vode stojí 0,68 dolárov v prepočte, zatiaľ čo za umývanie v studenej vode sú náklady iba 0,04 doláre v prepočte. Ak budete prať dvakrát týždenne, v studenej vode, za rok ušetríte v prepočte viac ako 60 dolárov.

Preskočte balenú vodu

Myslíte si, že je chytré utrácať peniaze za balenú vodu? Nie, nie je! Spojené štáty minú 1500000000 dolárov za balenú vodu každý rok a priemerný človek skonzumuje 167 fliaš za rok. Je to celkom rýchly spôsob, k dehydratácii vášho bankového účtu.

Sušenie oblečenie

Samozrejme, že množstvo peňazí ušetreného za rok závisí na tom, koľko bielizne budete sušiť. Môžete ušetriť v prepočte až 130 dolárov ročne tým, že zavesíte svoje oblečenie miesto sušičky.

ZDIEĽAŤ