Ako ušetriť pri oprave motora?

V prípade, že máte starší automobil, ktorý už častejšie vyžaduje návštevu servisu, viete, že ak by ste mali stále chodiť iba do autorizovaných servisov, bola by to veľká záťaž pre vašu peňaženku. Samozrejme, autorizované servisy sú istou zárukou kvality, avšak keďže vaše auto má už dávno za sebou garančnú lehotu, prečo neskúsiť ušetriť?

To, že je súčiastka použitá, neznamená, že je zlá

Takýmto spôsobom šetrenia môže byť samozrejme návšteva neautorizovaných servisov, ale aj nákup použitých dielov. Pýtate sa načo sú vám náhradné diely, ktoré už niekto používal?

S ich funkčnosťou to nemusí mať nič spoločné. Veď predsa nikdy na aute neodíde všetko naraz. Aj ak kvôli vážnejšej poruche niekto neplánuje dávať svoje staré auto opravovať, neznamená to, že v danom aute sa nenachádza ešte množstvo dielov, ktoré môžete vy alebo niekto iný použiť.

Obzvlášť rôzne súčasti motora bývajú drahé a kúpou použitých dielov môžete výrazne ušetriť. Dokonca nie je problém zohnať celý použitý alebo aj repasovaný motor a darovať tak svojmu autu pohonnú jednotku na ďalšie desaťtisíce kilometrov.

Strašiak menom turbo

Samostatnou kapitolou motorových súčiastok je turbo. Tento strašiak mnohých vodičov dokázal ešte nedávno rozhodovať o tom aké auto si vodič zakúpil. To z toho dôvodu, že turbo bolo (a stále aj je) považované za veľmi poruchovú súčiastku, ktorej výmena je veľmi drahá.

Nech už máte názor na turbá akýkoľvek, čoraz viac automobiliek má vo svojej ponuke len motory s turbom a ak chcete silou mocou pri kúpe nového auta hľadať taký model, ktorý by ponúkal motor bez turba, budete mať čo robiť. A výber značiek budete mať značne obmedzený.

Ak však už máte auto s turbom a potrebujete ho vymeniť, poobzerajte sa taktiež po použitých alebo repasovaných turbách. Môžete nájsť funkčné kusy za veľmi priaznivé ceny a možno aj zistíte, že sa nemusíte tak moc obávať poruchy turba.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Comedstock / Shutterstock.com