Aké okná a dvere vybrať pri rekonštrukcii bytu?

Rekonštruujete byt v niektorej zo starších bytoviek, ktorý bol ešte v pôvodnom stave? Čaká vás veľmi veľa práce, ale odmena v podobe domácnosti nadizajnovanej presne podľa vašich predstáv stojí zato.

Radšej investovať jednorazovo pri kúpe okien ako mať každú zimu vysoké účty za teplo 

Aj keď plastové okná nie sú žiadnou novinkou a využívame ich už dlhé roky, stále sa môžu vyskytnúť zriedkavé prípady, keď narazíte na starý byt bez nich. V takom prípade ani nerozmýšľajte, žeby ste sa snažili ušetriť zanechaním pôvodných okien.

Nebudete síce platiť za nové okná, ale o to viac peňazí miniete v zime na kúrenie, keďže cez staré okná bude množstvo tepla unikať von. A v lete vás neochránia od horúčav a vy budete mať v byte neznesiteľne horúco. Kvalitné certifikované plastové okná vám zaručia nielen optimálnu tepelnú izoláciu, ale zabránia aj prenikaniu nadmerného ruchu z ulice.

Súčasťou dobrých okien by malo byť kvalitné bezpečnostné obvodové kovanie. To okrem možnosti mikroventilácie má aj bezpečnostnú poistku proti vysadeniu a proti chybnej manipulácii. A ak bývate na prízemí, oceníte štvorbodovú ochranu proti vlámaniu na každom krídle.

Že sú bezpečnostné dvere zbytočnosť? Tak vyberte alarm zo svojho auta

Pri rekonštrukcii bytu nezabúdajte aj na vstupnú bránu do vašej domácnosti, ktorou sú dvere. Určite si vyberte spoľahlivé bezpečnostné dvere. Niekto vám možno povie, že investovať do bezpečnostných dverí je zbytočnosť, keďže každé dvere sa dajú otvoriť ak je potenciálny zlodej dostatočne zručný.

To, že každé dvere sa dajú otvoriť aj bez kľúča môže byť pravda, ale vedzte, že keď sa bude neželaný návštevník rozhodovať, ktorý byt vo vašej bytovke „vybieli“ (nie, nehovoríme o maľovaní stien), tak sa rozhodne pre ten bez bezpečnostných dverí. A to aj v prípade, keby vedel otvoriť aj tie vaše bezpečnostné. Načo si predsa komplikovať beztak nekalú činnosť?

Iba ak by ste boli nejaký prominent a zlodej by mal vytypovanú vašu domácnosť kvôli luxusu, ktorý máte. V takom prípade sa ale zrejme ani nezamýšľate nad tým, žeby ste nechceli bezpečnostné dvere.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Roman Babakin / Shutterstock.com