Ako si zariadiť kanceláriu, aby sa vám v nej dobre pracovalo?

Trendy v interiérovom dizajne sa neustále menia. Menia sa aj trendy v interiérovom dizajne polyfunkčných budov, či kancelárií. Každý z nás si ale chce zariadiť kanceláriu tak, aby sa mu v nej dobre pracovalo, aby bol produktívny.

Ako si ale takúto kanceláriu zariadiť a na čo sa zamerať?

Ergonomický nábytok

Základným pilierom kancelárskeho priestoru je nábytok, konkrétne kancelársky stôl a kancelárska stolička. Kým pri výbere stola pozerajte hlavne na výšku a hĺbku stola, pri stoličke sa pozerajte predovšetkým na ergonómiu. Samozrejme, aj kancelársky stôl by mal byť ergonomický. Pri stoličke by sme však na to mali dbať omnoho viac. Keďže na stoličke budeme tráviť hodiny, stolička musí mať kvalitnú opierku hlavy, rúk a chrbta. Nesmie chýbať tvarovaná sedacia časť, ktorá vám zaručí pohodlie aj na dlhé hodiny v stoličke.

Stolík, kde umiestnite tlačiareň 

Tlačiareň bude súčasťou kancelárie určite. Nezabúdajte si však pre túto techniku vybrať dobré miesto. Okrem toho, že to musí byť kvalitná značka, musí ponúkať aj bohatý výber kvalitných tonerov, ktoré vám zaručia, že tlačenie bude bezproblémové. Práve preto odporúčame siahať po tlačiarňach značky Konica Minolta. Tonery Konica Minolta sú totiž dostupné a nemusíte sa báť, že v prípade minutia bude problém nájsť eshop, či predajňu, kde budú mať tonery tejto značky, ktoré potrebujete.

Stolík by mal byť pevný a mal by mať dostatočnú nosnosť.

Úložný priestor na dokumenty 

Nesmiete zabudnúť ani na úložný priestor na dokumenty. Odporúčame skôr otvorené police, do ktorých si budete môcť ukladať šanóny. Oceníte však aj praktickú skrinku so zásuvkami, kde môžete uložiť napríklad nový cartridge HP 301, či iné tonery do kancelárskej tlačiarne.

Farebne laďte tieto skrine s kancelárskym nábytkom. Uprednostňujte skôr svetlejšie odtiene.

Kancelária by mala byť svetlejšia. Nezabúdajte na zeleň a steny omaľujte na bielo, resp. do svetlých prírodných odtieňov. Klasická biela zvyšuje sústredenie a žltá zlepšuje náladu a zvyšuje výkon.

Zdroj obrázka:

Autor: Pressmaster / Shutterstock.com