Ak máte firemný web, určite by ste mali riešiť jeho optimalizáciu

Jedným zo základných pilierov každého podnikania je marketing. A keďže žijeme v digitálnej online dobe, nikoho neprekvapí, že je priam nutnosťou vedieť zaujať aj na internete. Samozrejme, na to budete potrebovať web, ale čo potom?

Len mať web nestačí. Na internete musí byť viditeľný, aby plnil svoju úlohu

Ako sa ľudia dozvedia o vašom webe a teda aj o vás? Samozrejme, môžete ho zdieľať na sociálnych sieťach a podobne, ale dosah takejto „propagácie“ je minimálny. To chce dostať váš web a vaše podnikanie medzi širokú verejnosť.

Keď chcete nájsť nejaký tovar alebo službu a nemáte vybratú konkrétnu firmu ako postupujete? Stavíme sa, že si to „vygooglite“. Internetový vyhľadávač vám však ponúkne nepreberné množstvo výsledkov a vy tak kliknete maximálne na niekoľko prvých.

A tak sme sa dostali k pointe. Najlepšie pre váš web a vaše podnikanie bude, keď bude web na popredných priečkach vždy, keď niekto bude hľadať na internete slovo, či frázu, ktorá súvisí s vašou ponukou. A na to slúži optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) a účinný linkbuilding.

Jedna z najlepších investícií, ktorú môžete urobiť? No predsa optimalizácia webu 

Ak vám vyššie uvedené pojmy nič nehovoria, SEO je súbor techník a postupov, ktoré majú za účelom dostať web na popredné priečky vo výsledkoch vyhľadávaní. A linkbuilding je (najdôležitejšia) časť tejto optimalizácie.

Možno sa pýtate, koľko vôbec také SEO stojí. V podstate zrejme žiadna agentúra nemá presný cenník SEO služieb, keďže na výslednú cenu optimalizácie má vplyv napríklad aj konkurencia vo vašej oblasti, rozsah uskutočnených prác a vaše špeciálne požiadavky. Rozhodne však pôjde o investíciu, ktorá sa vám vráti vďaka vyššej návštevnosti webu a väčšiemu počtu zákaziek.

Zdroj obrázka:

Autor: Deemerwha studio / Shutterstock.com