15,4 milióna EUR konsolidovaného čistého zisku a viac ako 21 tisíc nových klientov

Predbežné finančné výsledky XTB pre 3. štvrťrok 2020.

V treťom štvrťroku roku 2020 vygenerovala spoločnosť XTB čistý konsolidovaný zisk 15,4 mil. EUR v porovnaní so ziskom 3,6 mil. EUR v predchádzajúcom roku. Konsolidované výnosy dosiahli 31,4 milióna EUR (3. štvrťrok 2019: 14,1 milióna EUR), zatiaľ čo prevádzkové náklady dosiahli 13,5 milióna EUR (3. štvrťrok 2019: 10,0 miliónov EUR). Spoločnosť XTB získala viac ako 21 tisíc nových zákazníkov, v porovnaní s 10 tisíc v predchádzajúcom roku (nárast o 110,9 % r / r).

Zvýšenie výnosov a ziskov spolu s rekordným počtom aktívnych klientov

V treťom štvrťroku 2020 pokračovala spoločnosť XTB v implementácii svojej optimalizovanej predajnej a marketingovej stratégie, vrátane väčšieho prenikania na existujúce trhy, postupného zavádzania nových produktov do svojej ponuky a expanzie na nové trhy. Tieto aktivity sa premietli do medziročného zvýšenia výnosov o 129,1 % (31,4 mil. EUR v porovnaní s 14,1 mil. EUR) a čistého zisku o 341,1 % r / r (15,4 mil. € v porovnaní s 3,6 mil. EUR). V treťom štvrťroku roku 2020 spoločnosť zaznamenala vysoký štvrťročný nárast nových zákazníkov, ktorý dosiahol 21 178 oproti 10 424 v predchádzajúcom roku, čo znamená nárast o 110,9 %. Pomer priemerného počtu aktívnych klientov bol najvyšší v histórii spoločnosti a predstavoval 55 760; o 98,2 % viac ako v rovnakom období roku 2019.

– Tretí štvrťrok roku 2020 bol charakterizovaný nižšou volatilitou ako prvá polovica roka. Navyše zahŕňal prázdninové obdobie, ktoré je na finančných trhoch a v súvislosti s aktivitou našich klientov zvyčajne pokojnejšie. Napriek tomu sme dosiahli veľmi dobré výsledky – ako z hľadiska zisku, tak z hľadiska nových zákazníkov – povedal predseda predstavenstva XTB Omar Arnaout. – Sme obzvlášť hrdí na výsledky týkajúce sa získavania nových klientov a priemerného počtu aktívnych klientov. Stabilná štvrťročná rastúca zákaznícka základňa nám umožní nielen posilniť našu pozíciu na globálnom trhu, ale tiež zabezpečiť ďalší rozvoj spoločnosti. Našim cieľom je získať priemerne 30 000 nových zákazníkov každý štvrťrok budúceho roka.

Nová ponuka a globálna ambasádor značky XTB

Spoločnosť XTB pokračuje v realizácii svojho obchodného cieľa stať sa prvou voľbou a komplexným riešením pre každého investora po celom svete. 5. októbra spoločnosť uviedla vo vybraných európskych pobočkách novú ponuku „0 % poplatky“ na akcie a ETF pre mesačný objem až do výšky 100 000 EUR. XTB v súčasnej dobe ponúka investície do viac ako 2 000 fyzických akcií zo 16 najväčších svetových búrz, vrátane newyorskej burzy, londýnskej burzy, španielskej Bolsa de Madrid, nemeckej Börse Frankfurt a v neposlednom rade tiež českej Burzy cenných papierov Praha. Okrem akcií ponúka XTB vyše 200 ETF, vrátane komodít, nehnuteľností a dlhopisov. Klienti XTB majú prístup k celkom 4 500 finančným inštrumentom.

Ponuka „0 % poplatky“ je podporovaná marketingovou a reklamnou kampaňou, zahŕňajúcou nového ambasádora značky XTB  jedného z najlepších futbalových manažérov na svete, José Mourinha. Portugalský kouč bude v nasledujúcich dvoch rokoch globálnym ambasádorom XTB. Oznámenie o spolupráci medzi José Mourinhom a XTB znamenalo začiatok novej globálnej marketingovej kampane „Be like José“, ktorá je založená na podobnosti výziev, ktorým každý deň čelia investori aj tréneri. Premyslená stratégia, vôľa zvíťaziť a schopnosť poučiť sa z chýb sú hlavnými faktormi úspechu vo futbale aj vo svete financií.

– Hoci sme v treťom štvrťroku obmedzili naše marketingové aktivity z dôvodu prázdnin, bolo to pre nás veľmi rušné obdobie. Tentoraz sme sa venovali príprave spustenia novej akciovej ponuky a marketingovej kampane, ktorá bola spustená ešte len na začiatku štvrtého štvrťroka. Vďaka ponuke „0 % poplatky“ sme široko otvorili dvere každému, kto má záujem investovať do reálnych akcií aj ETF. Chceme umožniť našim klientom využívať čo najviac príležitostí, ktoré sa na trhu objavujú, nielen prostredníctvom najširšieho, ale aj cenovo najatraktívnejšieho rozsahu finančných inštrumentov – doplnil Omar Arnaout. – Po niekoľkoročnej pauze sme sa vrátili ku konceptu propagácie značky XTB s globálnym veľvyslancom začatím partnerstva s José Mourinhom – jedným z najlepších futbalových manažérov v histórii. Som presvedčený, že vďaka tejto spolupráci bude naša značka vo svete ešte viac rozpoznateľná.

Expanzia na nové trhy

XTB kladie veľký dôraz na geografickú diverzifikáciu svojich výnosov a dôsledne implementuje stratégiu budovania globálnej značky. Hoci v treťom štvrťroku 2020 zostáva Poľsko z hľadiska výnosov najväčšou krajinou v spoločnosti (34,5 % výnosov skupiny XTB boli výnosy generované na poľskom trhu), správna rada spoločnosti si kladie za cieľ vytvoriť právny a organizačný rámec koncom roka 2020 pre začatie prevádzkových činností na začiatku roka 2021 vo vybranej ázijskej krajine. XTB tiež plánuje začatie prevádzky v Južnej Afrike. Vzhľadom na zložité miestne formálne a právne podmienky však správna rada v súčasnosti nie je schopná určiť predpokladaný dátum začatia činnosti na tomto trhu.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu.

Na 80 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.

Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.