Sporiť sa oplatí aj peniaze, ktoré ostávajú koncom mesiaca na účte

Aj keď ceny rastú a platy sa významne nezvyšujú, Slováci sporia. V minulosti si úspory ukladali najmä na vkladné knižky. Dnes zhodnocujú peniaze aj prostredníctvom termínovaných a zaistených vkladov či investovaním do podielových fondov.

Podľa Štefana Frimmera zo Slovenskej sporiteľne najlepším riešením, ako mať vždy v rezerve nejaké peniaze, však zostalo pravidelné sporenie. Aj tí, ktorým nezostáva koncom mesiaca veľa peňazí, môžu výhodne sporiť aspoň tie peniaze, ktoré im bežne zostávajú koncom mesiaca na účte. Aj z malých čiastok si tak môžu postupne poskladať zaujímavú sumu a na rodinnom rozpočte to takmer nepocítia.

Najnovšie možno veľmi jednoducho a pohodlne sporiť k bežným účtom. Napríklad v Slovenskej sporiteľni si môžu klienti sporiť k Osobnému účtu. Banka poskytne nové sporenie, ktoré je kombináciou sporenia, investovania a poistenia. Má viacero výhod. Je možné získať zaujímavý úrok, nasporené peniaze mať kedykoľvek k dispozícii a zároveň byť poistený a rovnako tiež všetky deti majiteľa účtu. Dokonca aj tie, ktoré sa narodia počas trvania tohto poistenia.