ZDIEĽAŤ

To, že telefóny značky Apple nie sú lacná záležitosť, vie každý, kto si naň šetril pár mesiacov. Ak sa teda nešťastnou náhodou stane, že sa vášmu iPhonu poškodí displej, nemusíte hneď sporiť na nový mobil, ale si radšej zaobstarajte náhradný diel.

Displej na iPhone sadne presne

Používatelia iPhonov dobre vedia, že si platia za kvalitu. Páči sa im dizajn zariadení a inovatívne riešenia, ktorých cieľom je ovládanie mobilu spraviť čo najviac intuitívnym. Niekedy sa však zo svojich zariadení netešia dlho, a hovoria o tom aj štatistiky mobilných servisov. IPhony nie sú nesmrteľné a ľahko sa im poškodí niektoré z tlačidiel alebo displej, ak sa im nedostane tej správnej ochrany. Keď vám iPhone spadne na zem a doslova sa roztriešti, ani toto poškodenie nemusí byť vážne. Možno postačí pár náhradných dielov a šikovné ruky opravára a opäť bude fungovať ako nový. Keďže však ide o vychýrenú značku, originálne alebo OEM diely vyjdú o niečo viac ako tie na bežný mobil, s tým treba rátať. Preto je vhodné výmenu poškodeného displeja iPhonu prenechať skúsenému servisnému pracovníkovi, ktorý drahší náhradný diel nezničí. Náhradný displej na iPhone môže byť presne v tom vyhotovení, ako pôvodný. Ak teda zháňate displej na iPhone 6 alebo iPhone 5S, vyberať si viete aj spomedzi rôznych farebných variantov.

Kam s poškodeným displejom iPhonu

Keď sa vášmu iPhonu zničí displej, je dobré si vopred kúpiť originálny alebo OEM náhradný diel, s ktorým nabehnete do servisu. Nemáte totiž istotu, či by k vám boli v servise čestní a za lacnú napodobneninu displeja nevypýtali hory peňazí. Displej na iPhone, napr. i spomenutý iPhone 6 a iPhone 5S, vám zodpovedný predajca doručí v neporušenom stave po dôkladnej kontrole jeho vlastností. Ak je váš iPhone ešte v záruke, môžete ho reklamovať u predajcu alebo v autorizovanom servise.

ZDIEĽAŤ