ZDIEĽAŤ

Práca v akomkoľvek sklade sa považuje za fyzicky náročnejšiu. Predsa len zamestnanci musia zvládať manipuláciu s neraz ťažkým a rozmerným tovarom a to si vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu. Alebo šikovných pomocníkov v podobe manipulačnej techniky.

Trojtonový náklad? S paletovým vozíkom žiaden problém ani pre najútlejšiu skladníčku

Pri presunoch tovaru na kratšie vzdialenosti si vystačíte s agilnými paletovými vozíkmi. Musia si však vedieť poradiť v úzkych uličkách, stiesnených nákladných plochách vozidiel a aj na strmých rampách, ktoré neraz sťažujú nakladanie tovaru. Systém riadenia takýchto vozíkov tak musí byť maximálne presný, aby sa s nimi bezproblémovo manipulovalo aj v tých najtesnejších priestoroch.

Môžete mať paletový vozík s nosnosťou presahujúcou 3 tony a v takom prípade nie je dôležitý len výkonný elektromotor, vďaka ktorému ľahko takýto náklad prepravíte, ale aj brzdový systém, ktorý dokáže rýchlo zareagovať v prípade potreby. Veľakrát tak nájdete v paletových vozíkoch kombináciu viacerých systémov, pre zaručenie maximálnej bezpečnosti.

Vysokozdvižný vozík musí nielen veľa udvihnúť, ale aj presne s tovarom manévrovať

Ak však potrebujete presúvať skutočne ťažký náklad s hmotnosťou až do 8 ton, s paletovým vozíkom si nevystačíte. S takýmto nákladom si poradia jedine výkonné vysokozdvižné vozíky. Okrem vysokého manipulačného výkonu je pre vysokozdvižné vozíky taktiež potrebná presnosť a obratnosť.

Dobrý vysokozdvižný vozík tak pre jazdný a užívateľský komfort potrebuje výkonnú hnaciu techniku s citlivou trakciou a zároveň veľmi presné ovládanie, aby ste mohli s vozíkom manévrovať s milimetrovou presnosťou. Pre extra bezpečnosť prídu vhod asistenčné systémy, ktoré pomôžu každému vodičovi vždy bezpečne manipulovať s nákladom.

 

Zdroj obrázka:

Autor: urfin / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ