Pomôcť zredukovať náklady na chod firmy môže aj LED osvetlenie

Vo svete podnikania platí (minimálne) jedna priama úmera: čím väčšia firma, tým väčšie náklady na jej každodenné fungovanie. Náklady na energie, či palivo pre firemný vozový park, už len tieto dve položky rozhodne nie sú zanedbateľné.

Investícia do LED osvetlenia nie je príliš náročná. A rýchlo sa vráti

A keďže kompletný prechod na elektromobilitu by ešte stále bol veľmi nákladný, uskutočniteľnejšie bude skôr ak sa bližšie pozriete na to, čo už na elektrickú energiu je. A zatiaľ čo nemáte príliš veľa možností, ako znížiť odber počítačov v kanceláriách, či rôzneho iného vybavenia vašej firmy, ktoré na svoj chod potrebuje práve elektrickú energiu, pri svietení platí presný opak.

A nie, nemyslíme tým, že necháte vašich zamestnancov pracovať bez dostatočného osvetlenia ich pracovného priestoru. Ak však máte na pracoviskách staré osvetlenie, je čas ho zmodernizovať. LED technológia dokáže vášmu firemnému rozpočtu ušetriť nemalé sumy.

Z kvalitného LED osvetlenia budú profitovať všetci

Obzvlášť osvetlenie výrobných a skladových priestorov si vyžaduje profesionálny návrh. Treba totižto zohľadniť charakter činností, ktoré sa „pod ním“ budú vykonávať, prísun prirodzeného svetla, povrchy stien a podlahy, umiestnenie strojového parku a napríklad aj pohyb osôb. Ak nezanedbáte fázu návrhu, nielenže zlepšíte kvalitu práce vašich zamestnancov, ale môžete dosiahnuť úsporu aj viac ako 70 %. Takáto investícia sa vám dokáže vrátiť už v priebehu druhého roka od jej uskutočnenia.

Podobné výsledky ako pri priemyselnom osvetlení môžete dosiahnuť aj v prípade úsporného LED osvetlenia obchodných priestorov. Správne osvetlenie naviac podporuje predaj produktov, keďže tieto lepšie v predajni vyniknú.

Kancelárske priestory majú zvyčajne väčší prísun prirodzeného svetla, ale to neznamená, že by v nich nemali úsporné LED svietidlá zmysel. Aj tu dokážete zredukovať náklady na svietenie o polovicu. A to s návratnosťou, ktorá nemusí výraznejšie presahovať 2 roky.

 

Zdroj obrázka:

Autor: ImageFlow / Shutterstock.com