Nákup nových tonerov: Pomôžeme vám vybrať si tie najkvalitnejšie

 

Tonery sú neodmysliteľnou súčasťou kancelárskych priestorov, či domácich kancelárií. Ponuka tonerov je ale v súčasnosti väčšia a mnohí ľudia sa nevedia zorientovať v ponuke tonerov.

Ak plánujete kupovať nové tonery, no nevyznáte sa v ponuke, poradíme vám, ako si vybrať najkvalitnejšie tonery. 

Akú máte tlačiareň?

Pri výbere nových tonerov sa sústreďte predovšetkým na také tonery, ktoré sú vhodné priamo do vašej tlačiarne. To znamená, že ak máte doma tlačiareň značky HP, mali by ste vyberať nové tonery HP. Ak máte tlačiarne Samsung, mali by ste vyberať tonery Samsung. 

Dôležitá je nielen značka tlačiarne, ale aj to, aký typ tlačiarne máte. Ak máte atramentovú tlačiareň, do vašej tlačiarne budete potrebovať atramentové tonery. Ak máte výkonnú laserovú tlačiareň, potrebujete laserové tonery. 

Kompatibilné tonery – najpredávanejšie tonery

Ak chcete kvalitné lacné tonery a nechcete platiť za značku tonerov, uprednostňujte kompatibilné tonery. Jedná sa o tonery, ktoré sú cenovo prijateľné a vysokokvalitné. Poskytnú 100% spoľahlivosť tlače, takže sa nemusíte báť vysychania náplní. Vysoká kvalita tlače je potrebná najmä pri tlačení dôležitých dokumentov, najmä v kanceláriách, či úradoch. 

Originálne tonery

Okrem kompatibilných tonerov natrafíte aj na originálne tonery. Sú to tonery, ktoré vás prekvapia vysokými cenami. Pri nich ale máte istotu vysokej kvality tlače. Sú zo všetkých ponúkaných tonerov najkvalitnejšie, dokonca kvalitnejšie ako kompatibilné. Platiť si však v ich prípade musíme aj za značku. Originálne tonery totiž vyrábajú firmy, ktoré sa špecializujú aj na výrobu tlačiarní. 

Pri kúpe nových tonerov pozerajte predovšetkým na recenzie e-shopov a predajní predávajúcich tonery. Ak ste obmedzovaní cenou, vyberajte kompatibilné tonery. Ak kupujete tonery do firmy, skúste originálne tonery.