Najrýchlejší spôsob ako získať peniaze?

Požičiavanie peňazí je pre mnoho z nás vstupom do neznáma. Obávame sa vysokých úrokov, nepríjemné sú rôzne bankové poplatky, potvrdenie alebo aj zdĺhavé procesy schvaľovania. Banky navyše mnohokrát vyžadujú rôzne potvrdenia a schvaľovacie procesy nám ani nezaručujú to, že potrebné peniaze nakoniec dostaneme.

Čo na to nebankové spoločnosti?

Ak sa obávame, že nám banky nepožičia peniaze, máme možnosť obrátiť svoju pozornosť na mnohé nebankové spoločnosti, ktoré sa na finančnom trhu hojne vyskytujú. Ich ponuky sú často inzerované v médiách a ponúkajú nám hocikedy veľmi výhodné podmienky. Tieto nebankové pôžičky môžeme mať skoro hneď schválené a peniaze sú spravidla na účte v priebehu niekoľkých málo hodín. Na čo si treba dať pozor?

Ako pri každej pôžičky, ale aj iného zmluvného záväzku, by sme si mali dať pozor na podmienky, ktoré svojím podpisom potvrdzujeme. Samozrejme, že sú niekedy veľmi zdĺhavé a napísané malým písmom, ale je nutné byť naozaj pozorný. Nutné je aj dostatočné informovanie o tom, aké poplatky nás počas splácania pôžičky vlastne čakajú a aká je výška penále pri nedodržiavaní splácania.

Druhy pôžičiek

Nebankové spoločnosti často nepotrebujú ani výpis dlžníkov, nezaujíma ich, na čo si peniaze požičiavate a umožňujú nám získať peniaze takmer ihneď. Pôžičky bez potvrdenia príjmu, ktoré možno vybaviť v pohodlí domova, nemusíme navštíviť ani konkrétne pobočku, ale aj možnosť objednania pomocou SMS. Nespornou výhodou je možnosť aj požičania malých súm, ktoré môžu slúžiť ako pomoc pri čakaní na ďalšiu výplatu.

Je to dobrý krok?

Výhodou nebankových pôžičiek je rýchlosť. Rýchla pôžička nám okamžite umožní získať potrebné peniaze bez zbytočných okolností. Problémom však môžu byť už spomínanej netransparentné podmienky alebo výšky poplatkov.

Samotná spoľahlivosť nebankových finančných spoločností je veľmi vysoká. Vďaka obrovskej konkurencii, ktorá sa v posledných rokoch v tomto sektore objavila, je možné sa stretnúť s milým prístupom, veľkou rýchlosťou vybavenia a celkovo s pozitívnymi skúsenosťami klientov. Aj napriek dobré referencie v tomto sektore stále existujú výnimky, ktoré povesť nebankových spoločností znižujú.