Ktoré pracovné pomôcky by ste si mali doplniť do vašej dielne?

Každý muž má doma vlastnú dielničku, v ktorej má rôzne pomôcky, ktoré mu uľahčujú prácu na záhrade, v domácnosti, ale aj také, ktoré mu pomáhajú pri domácom majstrovaní. Každý muž si občas doma niečo zhotoví a ak sa niečo pokazí, snaží sa pomocou dostupného náradia chybu opraviť.

Ktoré pracovné pomôcky by ste ale mali doplniť do vašej dielne?

Sada vrtákov 

Keď treba niečo vyvŕtať, vyžaduje si to špecifické vrtáky rôznych veľkostí. Každý kutil potrebuje mať okrem kvalitnej vŕtačky aj sadu dobrých vrtákov, ktoré zvládnu aj väčšiu záťaž a po pár použitiach sa nepotrebujú.

Ak teda uvažujete o tom, čo by ste si mali doplniť do vašej dielne, rozhodne by to mali byť práve vrtáky, resp. sada dobrých vrtákov. Oceniť oceníte sadu kobaltových valcových vrtákov, ktoré bývajú balené v pevných plastových obaloch. Takto budete mať istotu, že sa týmto vrtákom nič nestane a nestratia sa vám v dielni. Všetky budete mať uložené na jednom mieste.

Sada kobaltových valcových vrtákov je dobrá investícia do dielne.

Škrabáky NOGA 

Ďalšími dobrými pomocníkmi v dielni sú škrabáky NOGA. Sú to ručné nástroje, ktoré sa používajú hlavne na opracovávanie kovov a plastov. Ak doma plánujete pracovať s týmito materiálmi, potrebujete práve tieto škrabáky. Pri týchto škrabákoch máte možnosť vymeniť nôž, pričom nástroj/držiak môže ostať ten istý.

V ponuke nájdete kvalitné škrabáky, ktoré sú vhodné na zrazenie hrán, či odstránenie triesky.

Okrem sady vrtákov a škrabákov na opracovanie rôznych materiálov vám odporúčame do dielne dokúpiť si nové pracovné rukavice, plastové boxy na skrutky (oceníte závesné boxy na skrutky), ale aj pevné regále na všetko ostatné náradie.

Nezabúdajte ani na ochranné pracovné okuliare, ktoré využijete trebárs aj pri opracovaní materiálov, ale napríklad aj pri zváraní.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Dejan Lazarevic / Shutterstock.com