Čo vo vašej záhrade určite oceníte?

 

Záhrada je naše útočisko v letných mesiacoch. Kým niekomu bohato postačuje menšia okrasná záhradka, niekto si skôr praje okrasnú záhradu a úžitkovú záhradu väčších rozmerov.

Ak ale máte záhradku, čo vo vašej záhrade určite oceníte?

Praktické nádrže na dažďovú vodu 

Polievanie záhrady je najmä v letných horúčavách nevyhnutnosť. Kým v iných ročných obdobiach sa spoliehame predovšetkým na zrážky, v letných mesiacoch si musíme tak trochu pomôcť, ak nechceme riskovať úplne vysušenie okrasnej a úžitkovej záhrady.

Praktické nádrže na dažďovú vodu sú vyrobené z kvalitného odolného betónu a narozdiel od plastových dokážu uskladniť omnoho väčšie množstvo dažďovej vody. Nachádzajú sa pod zemou, čo určite oceníte, ak nemáte príliš veľkú záhradu, poprípade potrebujete ušetriť miesto.

Vodu z týchto nádrží si vyčerpáte pomocou čerpadla. Aj v tých najsuchších letných dňoch sa tak nemusíte báť o dažďovú vodu. Predsa len dažďová voda sa odporúča viac na polievanie úrody a celkovo záhrady ako klasická pitná. Navyše, podstatne ušetríte množstvo pitnej vody, ktorej nedostatok žiaľ pociťujú rodiny vo viacerých regiónoch Slovenska.

Pripravte preto svoju záhradu na leto už v predstihu a objednávajte praktické nádrže na dažďovú vodu.

Vyvýšené záhony 

Ak chcete oddeliť bylinky od zvyšku úrody na záhrade, alebo si chcete spraviť okrasnú záhradu, ale nemáte dostatok priestorových možností, riešením sú vyvýšené záhony. Využívajú sa predovšetkým na pestovanie okrasných rastlín, ale aj na pestovanie byliniek, ktoré v kuchyni bežne používame.

Umiestnite si vyvýšené záhony v blízkosti chodníka, ak chcete do nich sadiť okrasné rastlinky.

Neodporúčame dávať vyvýšené záhony k žumpám. Či už ste si objednávali kvalitné žumpy z Michaloviec, alebo z iných slovenských miest, kde nájdete firmy špecializujúce sa na predaj najkvalitnejších betónových žúmp, nikdy neumiestňujte tieto vyvýšené záhony k žumpám.

Komplikovalo by vám to vývoz a celkovo prístup k žumpe, ktorý musí jednoducho byť.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Filip Olejowski / Shutterstock.com