ZDIEĽAŤ

Obývačka je miestnosť, kde sa všetci stretávate a prijímate návštevy, preto si vyžaduje oveľa viac pozornosti ako napríklad predsieň. Ak vás čaká rekonštrukcia tejto miestnosti, poprípade si chcete oživiť tento priestor novým nábytkom a peknými doplnkami, nechajte sa inšpirovať našimi praktickými radami.

 

1. Nekupujte takú obývaciu stenu, ktorá má závesné vitríny

 

Súčasťou obývacej izby je okrem sedacej súpravy nepochybne aj obývacia stena. Dávame do pozornosti, aby ste si nevyberali obývaciu stenu, ktorá má závesné vitríny. Vyberajte si len také zostavy, v ktorej všetky skrinky sú stojace a nie závesné. Nikdy neviete, vitríny môžu pod náporom spadnúť a ohroziť tak život nielen váš, ale najmä život malých detí.

 

2. Nábytok nedávajte k stene

 

Akýkoľvek sektorový nábytok potrebuje dýchať a práve preto ho nedávajte úplne k stene. Nielenže môžete priestor za týmto nábytkom kedykoľvek upratať, zabránite tak vzniku nepríjemných plesní, ktoré by vám vedeli život pekne skomplikovať.

 

3. Farba podlahy nesmie byť identická s farbou nábytku

 

Aby obývačka nepôsobila ako jeden veľký chaos, dávajte si pozor, aby bol nábytok inej farby ako podlaha. Ak podlahu nemeníte, dôraz klaďte najmä pri výbere nábytku. Odporúčame vám vziať si so sebou do predajne vzorku podlahy, ktorá vám uľahčí výber nábytku.

 

4. Priestor oživte kameňom

 

Kde inde by ste mohli použiť kamenný obklad ak nie v obývačke? Ak chcete svoju obývačku zmodernizovať a zároveň zútulniť, vyberajte si obklad z dobrého prírodného kameňa travertínu. Je nenáročný na údržbu, je kvalitný a nie je až taký drahý.

 


ZDIEĽAŤ