ZDIEĽAŤ

Keď sa rozhodneme kúpiť si vozidlo, často býva najväčšou dilemou – „jazdenka“, alebo nový automobil? Odpoveď sa líši od každého prípadu, to, čo požadujete od auta vy, možno nie je dôležité pre suseda, ktorý vám radí kúpiť si model z bazáru. Ak sa však rozhodujete podľa týchto 4 kritérií, kúpa nového vozidla je pre vás správnou cestou.

  1. Spoľahnite sa na najmodernejšie technológie

Neuveriteľný komfort počas jazdy, vysoká bezpečnosť, bezproblémové parkovanie po tme, „tretie oko“ v prípade zníženej viditeľnosti. Aj toto všetko sú výhody, ktoré sú už takmer samozrejmosťou pre nové automobily. Výrobcovia vozidiel investujú obrovské prostriedky do výskumov a vylepšení súčasných technológií. Každá automobilka sa snaží priniesť svojim zákazníkov to najkomfortnejšie, najbezpečnejšie, najintuitívnejšie vozidlo. Čím novšie, tým väčšia šanca, že naozaj také bude. 

  1. Vyberte si z neobmedzených možností

Tento model je super, len škoda, že nemá kožené sedadlá. Aj tento vyzerá dobre, no s týmto výkonom sa môžem voziť akurát tak po záhrade. Trh jazdených vozidiel prináša určité obmedzenia a možnosť vyskladať si svoje vysnívané vozidlo je jednou z nich. Máte presnú predstavu, čo v aute potrebujete a naopak, pokojne oželiete? V tom prípade siahnite po novom vozidle, kde si sami vyberiete výbavu, motorizáciu, farbu, čalúnenie, každý jeden detail a nebudete limitovaný ponukou predajcov.

  1. Náklady, financovanie, záruka

Najmodernejšie technológie a investície do inovácií sa prejavia aj v motorizácii. Najnovšie agregáty zároveň musia spĺňať prísne normy, ktoré majú pomôcť k menšiemu zaťaženiu nielen životného prostredia, ale aj vašej peňaženky. Veľkým plusom je aj pestrá paleta možnosti financovania – od štandardného lízingu cez ten operatívny až po rôzne alternatívy ako zaplatenie „na štvrtinky“. K nižšej spotrebe nového automobilu sa pridáva aj záruka, vďaka ktorej tiež odbremeníte svoju peňaženku. I tu existujú rôzne alternatívy – napríklad za poplatok si môžete predĺžiť záruku až na štyri či päť rokov. 

  1. Nový automobil vám vydrží dlhšie

Patríte medzi tých, ktorí si myslia, že kúpa vozidla je dlhodobá investícia? Nový automobil vám vydrží dlhšie ako „jazdenka“. Zároveň máte istotu, že kupujete auto v stopercentnom stave a nemusíte pátrať po jeho, niekedy záhadnej, histórii. Ďalším plusom je, že motor si zabehnete sami a nemusíte sa obávať zvýšenej spotreby kvôli nesprávnemu jazdeniu počas prvých pár tisíc kilometrov.

Chcete sa poradiť pri výbere nového vozidla alebo si vyskúšať vyhliadnutý model na testovacej jazde? Navštívte internetovú stránku Final CD, kde nájdete nové automobily značiek Peugeot, Citroën, Opel a Volvo.

 

ZDIEĽAŤ