Krátkodobé pôžičky

Pôžičky s krátkou dobou splatnosti sú v poslednej dobe stále obľúbenejšie a to hlavne medzi klientmi, ktorým chýbajú peniaze pred výplatou. Majú totiž oproti bankovým úverom mnoho výhod a len jednu hlavnú nevýhodu, ktorou sú o niečo vyššie poplatky. V našom článku sa dozviete, kde môžete krátkodobé pôžičky zohnať ľahko a čo najlacnejšie.

Krátkodobé pôžičky si môžete vyberať podľa niekoľkých parametrov. Jednak podľa toho, koľko peňazí si potrebujete požičať, aké poplatky by ste radi za pôžičku platili, akým spôsobom vám budú peniaze prevedené a na akú dlhú dobu, si formou tohto úveru peniaze požičiate.

Výšky cieľovej sumy

Ak vyhľadávate vhodnú nebankovú spoločnosť podľa toho, koľko peňazí vám požičia, potom pre vás máme tipy na dve nebankové spoločnosti. Tou prvou je firma Crediton, ktorá na rozdiel od konkurencie požičiava klientom pri prvej pôžičke sumu až 3 500 Kč. Bohužiaľ táto firma požičiava iba tým klientom, ktorí majú bankový účet.

Druhou nebankové spoločností je firma Credit Money, ktorá vám požičia aj na zloženku. Táto firma požičiava určitým novým klientom až 5000 Kč.

Pôžička na účet alebo na zloženku

Nie všetky spoločnosti požičiavajú peniaze zároveň na zloženku aj prevodom na účet. Väčšina z poskytovateľov krátkodobých pôžičiek vám ponúkne len jednu možnosť. Výnimkou je firma ViaSMS, ktorá požičiava ako prevodom na bankový účet, tak zloženkou. V prípade, že si zvolíte druhú možnosť, však môžete požiadať o pôžičku v hodnote iba 2 000 Kč.

Doba splatnosti

Tí, ktorí si chcú požičať len naozaj krátko, napríklad na týždeň, môžu využiť pôžičky od Perfect Money. Tá ponúka SMS pôžičky už na jeden týždeň a poplatky sú tu tak veľmi malé, úroky začínajú na 10%. V prípade, že si chcete požičať, až na jeden mesiac s možnosťou prípadného predĺženia pôžičky za poplatok pre vás bude možno vhodným produktom pôžička od Ferratum.