AXA Bank prichadza na Slovensko, bude ponúkať sporiaci účet

AXA Bank bude na slovenský rovnako ako v ČR ponúkať sporiaci účet, ktorého ročná úroková sadzba 1,85 percenta sa skladá zo základnej 1,5 percentuálne sadzby a vernostného bonusu 0,35 percenta.

AXA Bank vstupuje na slovenský bankový trh, kde bude rovnako ako v SR poskytovať sporiaci účet s výhodnou úrokovou sadzbou a nulovými poplatkami za jeho zriadenie a vedenie. Banka o tom informovala v utorok.

„Po Belgicku, Maďarsku, Švajčiarsku a Českej republike, na ktorej trh sme úspešne vstúpili na začiatku roka 2010, je Slovensko piatou krajinou, kde AXA Bank Europe spúšťa svoje služby,“ vyhlásil generálny riaditeľ AXA Bank Europe Jef Van In.

AXA Bank bude na slovenský rovnako ako v ČR ponúkať sporiaci účet, ktorého ročná úroková sadzba 1,85 percenta sa skladá zo základnej 1,5 percentuálne sadzby a vernostného bonusu 0,35 percenta. Bonus je pripísaný ku koncu roka, ak priemerný zostatok na účte presiahne 2 000 eur.

„AXA Bank Europe sa zameriava na retailové bankovníctvo, ponúka bežné sporiace účty, osobné pôžičky či hypotéky. Na Slovenskom v prvej fáze ponúkame sporiaci účet s výhodnou ročnou úrokovou sadzbou až 1,85 percenta. Samozrejme bez poplatkov za jeho založenie, vedenie aj zrušenie, „spresnil Peter Skok, generálny riaditeľ AXA Bank Europe pre ČR a Slovensko.

Spoločnosť AXA Bank Europe so sídlom v Bruseli zastrešuje bankovníctva AXA Group na celoeurópskej úrovni. Slovensko je po Českej republike, Belgicku, Maďarsku a Švajčiarsku piatou krajinou, kde AXA Bank Europe pôsobí. Celkom má 1,1 milióna klientov a dvetisíc zamestnancov.

V Českej republike AXA Bank funguje od vlaňajšieho februára a má tu 39 tisíc klientov, ktorí na sporiace účty uložili už 11 miliárd korún.