Auto na leasing – je to výhodné riešenie?

Veľká väčšina nových, ale aj jazdených áut je dnes kupovaná na leasing, niektorí ľudia však leasingy stále neuprednostňujú a hľadajú iné riešenia. Auto na leasing je však výhodným riešením, pozrite sa, prečo!

Auto je vecou, bez ktorej sa dnes už zaobíde len málokto. Vlastne, v dnešnom svete je čoraz viac ľudí, ktorí sú automobilovými nadšencami, auto teda neberú len ako nejakú vec, ktorá ich premiestni z miesta na miesto. Určite treba povedať, že väčšina z nás sa o vlastnosti auta, ktoré sa chystáme kupovať, skutočne zaujíma a je len minimum ľudí, ktorí si vyberú hocijaké auto, len nech ho majú a aby im slúžilo. Má to niečo spoločné aj s našou lenivosťou, pohodlnosťou, prípadne potrebou mať najnovšie trendy a technológie. Ľudia, ktorí sa o autá skutočne zaujímajú, vo veľkej miere dbajú na jazdnú dynamiku a vlastnosti auta, ale aj na vzhľad a celkovú „príťažlivosť“ auta. Jedno je tak isté – autá už dnes ani zďaleka nie sú len kusmi kovu, gumy a plastu na kolesách. To je určite dobré, technologická pokročilosť a luxus moderných áut sa však odráža aj na ich cene, čo nie je práve najmilšia správa. Aké máte možnosti, ak si chcete splniť svoj sen, ale na účte nemáte dostatok peňazí?

Nečakajte, kupujte!

Pomaly ale isto sa dostávame k téme auto na leasing. Málokto z nás má na účte tých niekoľko desiatok tisíc eur, ktoré môže voľne investovať do auta. V tomto prípade máte viacero možností, ako si svoje vysnené auto kúpiť. Prvou, azda najmenej častou možnosťou, je počkať a na auto si jednoducho našetriť. To je však vážny problém, povedzme, že mesačne si odkladáte 1000 eur na auto, to by znamenalo, že až za rok si budete môcť kúpiť aké-také nové auto. Čo budete počas tohto roka robiť? Jazdiť električkou? Väčšina z nás sa tak, logicky, rozhoduje medzi dvoma najčastejšími možnosťami financovania auta – leasingom a úverom. Auto na leasing je predsa len najčastejšou voľbou, úver má totiž značné nevýhody. Síce sa stávate majiteľom auta hneď, nie len držiteľom, ako v prípade leasingu, kedy je do jeho splatenia majiteľom leasingová spoločnosť, ale vybavenie úveru je náročnejšie, zdĺhavejšie a je často drahší ako leasing.

Nové a výhodné

Keď si vyberáte auto na leasing, často si môžete vybrať auto, na ktoré by ste si bežne šetrili nejaký ten rôčik. Nové, moderné a bezpečné autá sú tak vďaka leasingu dostupné pre väčšinu ľudí. Na leasing si tak môžete zobrať napríklad nové alebo predvádzacie autá značiek Audi, Volkswagen alebo Škoda od spoločnosti Auto Gabriel. Vďaka leasingu tak získate nové auto ihneď, s výhodnou mesačnou splátkou s férovým úrokom, ktorý býva zväčša oveľa výhodnejší, ako v prípade úveru. Naplno si tak môžete užívať napríklad nové Audi A4, na ktoré by ste bez leasingu šetrili asi dosť dlho… Tak načakajte a plňte si svoje automobilové sny aj vy, auto na leasing vám s ich splnením jednoducho pomôže. Môžeme byť vďační, že máme takého možnosti a určite by sme ich mali využívať!