ZDIEĽAŤ

Ste študent a nemáte dostatok financií? Nie je problém, vezmite si pôžičku, ktorá to za vás vyrieši. Študentská pôžička je presne nastavená pre študentov vysokých škôl.

Mladí ľudia, ktorí študujú, nemajú dostatok peňazí, aby si zaplatili všetky potrebné veci k štúdiu, ako sú knihy a podobe. A to ešte musí myslieť na nájom za koľaje. Mnohí študenti sa snažia a pri vysokej škole chodia na brigády, ale nemôžu pracovať päť dní v týždni, takže ich výplata nebude príliš vysoká. Môže sa preto stať, že im peniaze pomýli a v takom prípade nemajú moc možností … Preto sa rozhodnú požičať si nejaké peniaze.

Kde si študenti môžu požičať?
na internete

Je mnoho internetových portálov, ktoré ponúkajú plno druhov pôžičiek a medzi nimi sa objavuje práve aj študentská pôžička. Výhodou pôžičky cez internet býva to, že peniaze dostanete veľmi rýchlo a jednoducho. Okrem toho vás nebudú preverovať, či ste v registri dlžníkov a ani po vás nebudú chcieť výške peňazí, ktoré máte k dispozícii. Avšak musíte si veľmi pozorne prečítať všetky informácie a plne dodržiavať termíny splatnosti pôžičiek.

V banke
Samozrejme, že aj banky poskytujú pôžičky pre študentov, ale peniaze nedostanete tak rýchlo, ako pri pôžičke na internete a tiež musíte dodržiavať isté podmienky. Pravdou je, že mnohí ľudia vidia banku ako väčšiu istotu, aj keď niekedy môže mať vyšší úrok. Záleží na banke a tiež na príležitosti, kedy si pre pôžičku idete.

Veľakrát banky vyhlasujú rôzne akcie, aby pritiahli viac ľudí a tie ponúka veľmi priaznivé úroky.

Na ako dlho môže byť študent k pôžičke zaviazaný?
Na tom, ako bude pôžička dlhá, záleží veľa faktorov. Napr. akú sumu si požičiate, aký budete mať úrok a aj to, ako si sami stanovíte. Práve preto, že ide o študentskú pôžičku sa doba pôžičky dáva menšie, aby ste mali čo najskôr „pokoj“. Ale nie je vylúčené, že pôžička pre študenta nemôže trvať napríklad desať rokov, keďže ide o študenta, ktorý nemá prísun financií. Naozaj veľa záleží na tom, koľko peňazí si študent požičia.

Študenti sa nemusia báť požičať si peniaze, ale musí si zvoliť tú správnu organizácie a tiež čiastku.

ZDIEĽAŤ