Konsolidácia pôžičiek vám ušetrí veľa starostí a financií. Určite ju využite!

Máte veľa pôžičiek, mnoho peňazí dávate do splátok a na niektoré splátky zabúdate? Nevadí, aj pre vás je tu riešenie a tým je konsolidácia pôžičiek.

Čo to znamená konsolidácie pôžičiek?

Konsolidácia pôžičiek znamená, že ak máte viac pôžičiek, tak si ich môžete zjednotiť do jednej.

Aké to má výhody?

Keď si vybavíte konsolidáciu pôžičiek, nemusíte myslieť na to, kedy máte akú splátku splatiť. Navyše, keď sa vaše pôžičky zjednotí, tak vám vzniká ďalšia výhoda a tou je, že vaše splátky budú v konečnom stave nižšia, avšak zase sa vám môže predĺžiť dĺžka splátky.

Môžem zistiť, koľko budem po konsolidáciu pôžičiek platiť?

Je jasné, že každého zaujíma, aká bude výška výslednej sumy, keď si nechá svoje pôžičky zjednotiť, aby si overil, či sa mu konsolidácie pôžičky naozaj oplatí. Je to jednoduché, môžete navštíviť banku a poradiť sa, ako by to vyzeralo, bez toho aby ste si konsolidáciu zriadili. Na internete dokonca možno nájsť rôzne kalkulačky, do ktorých zadáte pôžičky, ktoré máte a dobu, kedy je potrebné ich splatiť, tak vám vyjde na akú čiastku vám istá spoločnosť vypočíta splátku pri zjednotení pôžičiek.

Kde si môžem konsolidáciu pôžičky vybaviť?

Keď sa o konsolidáciu dostatočne poradíte a nájdete čiastku, ktorá vám bude vyhovovať, a rozhodnete sa, že si konsolidáciu pôžičky necháte vybaviť, tak proces je veľmi jednoduchý. Stačí si zájsť do banky alebo si ju jednoducho možno vybaviť aj na internete.

Je viac druhov konsolidácie?

Konsolidácie pôžičiek sú dva základné typy externé a interné.

Interný typ – znamená, že všetky pôžičky máte zriadené v jednej banke a v takom prípade stačí do danej banky prísť s tým, že by ste si chceli vybaviť konsolidáciu a oni vám počas chvíľky vyhovie.

Externý typ – znamená, že máte pôžičky u viac spoločnosti a aby ich daná banka mohla spracovať všetky pôžičky, je potrebné priniesť výpis či zmluvu. Pretože banka musí informovať danú spoločnosť o tom, že pôžička sa zlúčia. A v takom prípade môže vybavenie konsolidácie chvíľu trvať, než sa banka spojí a dohodne so všetkými spoločnosťami, u ktorých máte pôžičky.

Možno konsolidáciu uplatniť na všetky typy pôžičiek?

Na hotovostné pôžičky možno konsolidácie uplatniť na všetky, takou výnimkou je lízing, pretože lízingové mávajú poplatky a okrem toho s ním býva často spojené poistenia.