Ako sa správne starať o motor vášho automobilu?

V autobazároch sa každým rokom objavujú státisíce ojazdených vozidiel. Mnoho majiteľov sa ich zbavuje len preto, že sa skrátka rozhodli pre novšie, modernejšie a pohodlnejšie variant. Viac ako polovica z týchto áut je ale pôvodnými majiteľmi predávaná preto, že sa o ne zle starali, a tak už nefungujú tak dobre ako na začiatku. Veľkým problémom potom býva zanedbaná starostlivosť o motor.

Každá vec, ktorá nám má dlho slúžiť, potrebuje určitú starostlivosť a správne zaobchádzanie. A u automobilu toto platí dvojnásobne. My sa v našom článku zameriame najmä na starostlivosť o motor. Motor je skrátka základom každého automobilu, a preto by sme najmä starostlivosť o neho v žiadnom prípade nemali zanedbávať.

Netrápte motor vášho auta

Majitelia vozidiel často opakujú rovnaké chyby, ktorými motor svojho automobilu nenávratne poškodí. Veľkou chybou býva napríklad podtáčanie motora, vyžadovanie plnej rýchlosti, bez toho, aby bol motor zohriaty alebo dokonca tankovaní nekvalitného paliva.

Motorové oleje

Každý motor potrebuje kvalitné mazanie. Práve kvalitný olej zodpovedá za potrebné mazanie pohyblivých častí a zároveň prispieva k jeho čisteniu. Olej na seba totiž viaže usadeniny, ktorých sa jednoducho zbavíme práve jeho výmenou. Pravidelná výmena motorového oleja je teda veľmi dôležitá. Ak budete olej iba dolievať, skôr alebo neskôr sa tu nazhromaždí toľko usadenín, že sa jednoducho zadrie a už nikam nevyjdete.

Motorový olej je vhodné meniť najmenej jedenkrát za rok alebo po 30 tisícoch najazdených km. Zabúdať by sme však nemali ani na prevodové oleje. Ak zanedbáme jeho výmenu, hrozí nám zbytočné opotrebovanie prevodovky.

Oleje Ravenol

Ak hľadáte pre svoj automobil vysoko kvalitný značkový olej, ktorý je s obľubou používaný bežní užívatelia, automechanici i profesionálne pretekári, skvelou voľbou pre vás sú oleje Ravenol. Táto značka je schválená poprednými výrobcami automobilov. Oleje Ravenol skrátka motorom aj prevodovkám svedčí!