Narodil sa vám potomok? Darujte mu zlatý dukát!

Narodenie dieťatka je veľká udalosť, ktorá sa oslavuje rôznymi spôsobmi. Časté sú práve dary pre novorodenca, ku ktorým by už tradične mal patriť zlatý dukát. Aký má význam a kde ho zoženiete?

Mať vlastného potomka je snom mnohých ľudí a mnohým z nás sa tento sen v živote aj splní. Každé narodenia dieťatka je veľká udalosť a zážitok zároveň. Je to niečo, čo si za peniaze nikdy nekúpite. Pri narodení potomka je tak žiaduce túto skutočnosť nejakým spôsobom osláviť. Keďže súčasťou každej oslavy sú aj dary, dlho zaužívaným zvykom sú dary pre dieťatko k nultým narodeninám. A práve tu sa k slovu pomaly ale isto dostáva zlatý dukát. Vybrať totiž dar pre novonarodené dieťa vie byť náročné. Zaužívaným zvykom je darovať niečo, čo bude mať nejaký hlbší zmysel, vec, ktorú bude mať tento človek v živote neustále pri sebe a bude mu symbolizovať ten najdôležitejší moment jeho života. Tento dar by tak mal byť čo najviac symbolický. A čo môže byť viac symbolické, ako zlatý dukát?

Šťastie a blahobyt

Zlato je snáď svetovo najznámejším drahým kovom. Dokonca už traja králi niesli zlato do Nazareta. Venovať zlato do kolísky je už od nepamäti dávna tradícia nielen na Slovensku, ale aj v mnohých iných krajinách sveta. Zlato je symbol, ktorý má priniesť do života novorodenca šťastie a blahobyt. Keďže cena zlata neustále stúpa, aj po finančnej stránke sa jedná o veľmi hodnotný darček. Dokonca aj v chudobných rodinách sa novorodencom dával zlatý dukát ako dar, hoc aj ten istý pri viacerých deťoch v rodine. To snáď vypovedá samo za seba – zlatý dukát je tak silným symbolom, že si ho jednoducho nemôžete odpustiť. Navyše, ak hovoríme o zlatom dukáte vyrobenom v mincovni s dlhoročnou tradíciou, akou je napríklad Pražská mincovňa, o symbolický darček pre novorodenca máte postarané. Najväčší výber zlatých dukátov na Slovensku je v Bratislave, na Dunajskej ul. 68. Na výber sú aj zlaté dukáty starších ročníkov, ktoré môžete ešte dodatočne darovať. Tak nečakajte a vyberte originálny zlatý dukát pre svojho potomka aj vy ešte dnes!