Konsolidácia pôžičiek vám môže ušetriť veľkú finančnú čiastku

Ste v situácii, keď splácate jednu pôžičku na auto, druhú na byt a ešte uvažujete o obstaranie tretej pôžičky? Dnes nie je ničím neobvyklým fakt, že sa spláca niekoľko finančných výpomocí naraz. Napriek tomu ale existuje jedno veľké ALE, pri splácaní niekoľkých finančných restov naraz. Mesačné splátky sa môžu vyšplhať veľmi vysoko a potom ohrozujú nielen ekonomickú stabilitu rodiny, ale predovšetkým pokoj a harmóniu v rodine. Zvážte konsolicaci pôžičiek.

Podstata produktu

Podstatou celého produktu je zlúčenie. Jedná sa o zlúčenie niekoľkých existujúcich pôžičiek do jednej. Novú konsolidovanú pôžičkou uhradíte všetky svoje pôžičky. Ďalej potom splácate už len jednu jedinú pôžičku. Konsolidácia pôžičiek predstavuje výhodnú možnosť, ako ušetriť financie a znížiť si splátky.

Kde si vybaviť konsolidáciu pôžičiek

  • Moneta
  • Komerční banka
  • Česká sporiteľňa
  • ČSOB
  • Citi Bank
  • UniCredit Bank
  • LBBW Bank

Ak máte viac finančných záväzkov a túžite ich nechať previesť do jedného jediného záväzku, môžu Vám pomôcť kalkulačky konsolidácie. Kalkulačky konsolidácie Vám umožní zadať svoje doterajšie finančné záväzky a vypočítať si výšku novej splátky po zjednotení. Vďaka tomuto nástroju tak máte jedinečnú možnosť si porovnať, ktorá banka bude pre Vás najlepší.

Týmto krokom získate nielen zjednodušenie a sprehľadnenie splátok, ale aj úsporu. Dosiahnete na výhodnejšiu úrokovú sadzbu. Zároveň ušetríte na transakčných nákladoch za vedenie niekoľkých účtu o finančných záväzkoch a ďalších poplatkoch, lebo splátku budete platiť teraz len raz. Parametre vykonaného zlúčenie sa prispôsobí aj Vaším súčasným aktuálnym potrebám.

Podmienky bánk

Banky na žiadateľa o konsolidáciu kladú určité podmienky. Hlavnou podmienkou je bezproblémové splácanie doterajších záväzkov. Ak je bezproblémovo splácate, banky Vám vyjdú v ústrety a konsolidáciu umožní. V opačnom prípade nemáte na konsolidáciu pôžičiek nárok.

Banky budú požadovať dva preukazy totožnosti, potvrdenie o výške príjmu, daňové priznanie a dohodne dokumentáciu k pôžičkám, ktoré chcete zlúčiť.