Upravujeme a opravujeme našich štvorkolesových miláčikov

Každý automobilový nadšenec, ktorý chce, aby jeho štvorkolesový tátoš bol jedinečný a odlišoval sa od ostatných vlastníkov rovnakého modelu vie, že vždy sa nájde niečo, čo sa dá upraviť, vylepšiť alebo vymeniť. Úprava automobilov je beh na dlhé trate, ale výsledok, keď z bežného modelu, ktorých je na každom sídlisku niekoľko, spravíte jedinečný originál, stojí zato.

Pohodlné sedenie aj na kľukatých cestách

Technické špecifikácie áut obsahujú množstvo čísel, z ktorých sa o aute dozviete veľa, ale niektoré podstatné vlastnosti sa na čísla premeniť nedajú. Napríklad to ako sa v aute pohodlne sedí, si musíte vyskúšať na vlastnej koži. Iste, pri testoch sa každý motoristický novinár venuje aj tejto stránke, ale keďže každý máme nielen inú výšku, ale aj stavbu tela, vlastnú skúsenosť nič nenahradí.

Obzvlášť sedenie pri dlhých jazdách si ťažko otestujete pred kúpou, takže niekedy až po čase zistíte, že vám sedenie vo vašom aute tak úplne nevyhovuje. Ak je to aj váš prípad a zároveň ste fanúšikom motoristického športu a chcete preniesť kúsok pretekárskej atmosféry aj do vášho vozidla, nahraďte športovými sedačkami tie pôvodné. Nie je to len o športovom dizajne. Takéto sedačky poskytujú lepšie držanie tela v zákrutách, zvýšenú bezpečnosť, keďže umožňujú použitie viacbodových pásov a ako aj pri sérových sedačkách, na výber máte množstvo materiálov poťahov.

Palivo sa musí dostať tam, kde treba

Nie všetky výmeny súčiastok na aute robíme preto, aby sme niečo vylepšili. Časom sa súčiastky vo vozidle opotrebúvajú a auto si začne za roky svojej služby žiadať daň v podobe výmeny nejakého dôležitého komponentu.

Ak vaše auto má problémy pri štartovaní, prípadne počas jazdy motor zhasína a celkový komfort jazdy sa stráca, príčinou môže byť poškodené palivové čerpadlo. Jeho poškodenie mohlo spôsobiť znečistenie nečistotami alebo sedimentom z nádrže alebo palivového filtra, prípadne sa mohla poškodiť niektorá z dôležitých súčastí čerpadla. Každopádne s poškodeným palivovým čerpadlom sa ďaleko nedostanete, takže výmena je v takýchto prípadoch nutná.

 

Zdroj obrázka:

Autor: DigitalPen  / Shutterstock.com