Stravné lístky UpDéjeuner 2021: Fialová farba, nová fotografia. Aké zmeny prichádzajú?

Spoločnosť Up Slovensko už tradične v tomto období prichádza s edíciou nových stravných lístkov na nový rok. Ako sa budú gastráče UpDéjeuner na rok 2021 líšiť od tých na rok 2020? Ktoré ochranné prvky budú chrániť stravné lístky pred falšovaním? Odkedy dokedy budú stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021 platiť?

Stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021 platia už od septembra 2020

Stravné lístky UpDéjeuner 2021 sa už tradične dostávajú do obehu niekoľko mesiacov pred oficiálnym príchodom roku 2020. Tentokrát sa s nimi začali používatelia stretávať už počas mesiaca september. A nielen stretávať – stravnými lístkami na rok 2021 môžu rovno aj platiť. Tento fakt však nijako neovplyvňuje platnosť stravných lístkov na rok 2020: aj počas decembra 2020 je možné platiť jednými i druhými gastráčmi. Od októbra 2020 spoločnosť Up Slovensko už výlučne vydáva iba nové stravné lístky na rok 2021. Odporúčame však momentálne prednostne používať stravné lístky na rok 2020, gastráče na rok 2021 sú platné až do 31. decembra 2021. 

Ako vyzerajú stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021

Stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021 prichádzajú tiež s novým vizuálom. Ten plní dve funkcie. Primárne slúži používateľom na lepšiu identifikáciu, aby si pri pohľade do peňaženky povedali: „Aha, tento je na rok 2021 a tu mám ešte pár gastráčov na rok 2020, použijem tie.“ Ďalšou funkciou je ochranná: každoročnou zmenou farby a celkového vizuálu sa gastrolístky chránia i pred falzifikáciou. Ako však vyzerajú stravné lístky na rok 2021?

Novej edícii gastráčov dominuje fialová farba. Zmena je výrazná – tento tmavší odtieň nahradil žiarivozelenú. Ďalšou úpravou je tiež výmena fotografie na pozadí: hoci počet kamarátov na snímke ostáva rovnaký – štyri –, prichádzajú však nové tváre. Menej nápadnou zmenou je tiež zjednodušenie pôvodného loga.

Okrem nového vzhľadu hlavnú ochrannú funkciu plnia prvky špeciálne na to určené. Jedným z nich je napríklad hologram, teda dvojfarebný metalický prúžok s presne umiestnenými holografickými motívmi, ktorý je veľmi komplikované sfalšovať. Na stravných lístkoch UpDéjeuner na rok 2021 sa tiež nachádza mikroperforácia, ktorú dokážete ľahko identifikovať hmatom. Ďalej je to napríklad špeciálna farba, ktorá reaguje pri škrtnutí mincou, či UV vlákna, ktoré sa pod UV lampou rozžiaria. Stravné lístky na rok 2021 obsahujú dokopy až 12 ochranných prvkov. Súčasťou knižiek so stravnými lístkami budú tiež zľavové kupóny a poukážky, vďaka ktorým používatelia nakúpia u obchodných partnerov výhodnejšie. Tešiť sa môžu aj na špeciálnu edíciu vianočných zliav.

Čo robiť s nepoužitými gastráčmi na rok 2020?

Pomerne ľahko sa môže stať, že používatelia nájdu začiatkom roka 2021 v peňaženke, kabáte či kabelke stravné lístky platné len do 31. decembra 2020. Čo robiť v takom prípade? Odporúčame ich odovzdať zamestnávateľovi, ktorý ich môže až do 20. januára 2021 vrátiť spoločnosti Up Slovensko. Tá mu na základe hodnoty gastráčov vystaví dobropis na danú sumu, ktorý je možné využiť i na nákup stravných lístkov na rok 2021.

Chcete sa dozvedieť o stravných lístkoch UpDéjeuner na rok 2021 viac, prípadne si ich zakúpiť? Všetko vybavíte na stránke www.up-slovensko.sk.