Pripravte sa na novú moto sezónu a kúpte si novú moto výbavu

Jar je už za dverami a milovníci dvoch kolies sa už tešili na toto obdobie, kedy budú môcť z garáže vytiahnuť svoje motorky. Skôr, ako ale vyrazíte na cesty, je potrebné skontrolovať si povinnú moto výbavu, ktorú by mal mať každý motorkár.

Pripravte sa na novú moto sezónu a kúpte si novú moto výbavu.

Moto rukavice 

Ochrana rúk je v tak veľkej rýchlosti nevyhnutná a preto ak ste minulú sezónu znehodnotili moto rukavice, odporúčame vám kúpiť si nové moto rukavice. Objednávať kvalitné moto rukavice je samozrejmosť, od toho záleží ako sa vám bude ovládať samotná motorka. Odporúčame vyberať také, ktoré majú ergonomické tvarované prsty, ktoré tak zaisťujú maximálne pohodlie rúk. Nesmú chýbať samozrejme aj protektory prstov, kĺbov a zápästia. Nikdy neviete, čo vám z cesty môže odletieť a zasiahnuť priamo ruky. Pri tak veľkej rýchlosti môže byť aj kamienok z krajnice veľmi nebezpečný.

Odporúčame vám vyberať celokožené moto rukavice, ktoré majú dlhú životnosť a spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky.

Prilby 

Okrem moto rukavíc odporúčame skontrolovať si aj stav prilby. Ak je prilba už znehodnotená, mala by sa jednoznačne nahradiť novou. Novú si môžete vybrať v ponuke prilieb HJC. Majú vyberateľný interiér, čiže v lete, ak prilby prepotíte, môžete si ho dať aj vyprať. Okrem vyberateľného interiéru majú tieto prilby anti UV, možnosť výmeny plexi bez náradia, drážky na okuliare, ale aj praktickú mikro pracku. Ponuka prilieb HJC je veľká a určite si vyberiete prilbu, ktorá vám štýlovo, ale aj veľkostne bude sedieť.

Bezpečnosť na motorke je dôležitá a preto by ste si mali kontrolovať na začiatku sezóny hlavne moto rukavice a prilby. Práve od nich záleží, ako bezpečne sa na ceste počas jazdy na motorke budete cítiť.

Zdroj obrázka:

Autor: Alexander Kirch / Shutterstock.com