ZDIEĽAŤ

Máte vlastné auto? A čo si obliekate, keď sa chystáte šoférovať? Že čo je to za otázku, veď nemáte predsa nejaké extra oblečenie len na šoférovanie? To je pravda, ale pre motorkárov je, na rozdiel od šoférov áut, oblečenie často rovnako dôležité ako samotná motorka. 

Oblečenie je aj o bezpečnosti

Oblečenie na motorku nie je len o štýle a o tom, aby každý vedel, že ste motorkár aj keby vás práve nevidno na motorke. Je aj o bezpečnosti. Motorkárske bundy, nohavice, či rukavice, to všetko prispieva nielen k tomu, že budete vyzerať štýlovo, ale aj k tomu, aby ste si mohli užívať bezpečnejšiu jazdu.

Výnimkou nie sú ani kvalitné čižmy na motorku. Rovnako, ako každá súčasť moto outfitu aj čižmy by mali byť nepremokavé pre prípad, že vás zastihne počas jazdy dážď, ale zároveň priedušné, aby ste mali zaručený komfort aj počas dlhých jázd. A nesmieme zabudnúť ani na rôzne prvky zvyšujúce vašu bezpečnosť.

Pri výbere prilby dbajte na kvalitu

Samozrejme, čo sa bezpečnosti na motorke týka, najdôležitejšia je prilba. Tá je základným ochranným prvkom pri jazde na motorke. V prípade, že hľadáte skutočnú kvalitu, vyberte si z ponuky špičkových prilieb Shark. Táto francúzska spoločnosť vyrába (okrem iného) aj prilby špičkovým jazdcom sérií MotoGP, či WSBK.

Môžete si tak byť istý, že prilby Shark sú otestované na použitie v tých najextrémnejších podmienkach aké nájdete práve v ostrých súbojoch na okruhoch. A skúsenosti z okruhov sa pretavili aj do výroby prilieb určených pre bežných jazdcov, z ktorých sa vďaka kvalite prilieb Shark stalo množstvo spokojných zákazníkov.

Prilby Shark však nie sú „len“ bezpečné, ale aj komfortné. Aj základné modely majú napríklad prateľný interiér, vďaka ktorému sa ľahko udržuje hygiena vo vnútri prilby, či slnečnú clonu, aby ste počas jazdy vždy dobre videli. A s vyššími modelmi rastie nielen bezpečnosť, ale aj úroveň komfortu.

Zdroj obrázka:

 

Autor: Johnny Bravoo / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ