Investičné zlato

Zo všetkých strán na nás chrlia informácie o správach zo sveta, medzinárodné politické a ekonomickej situácii, investovania do zlata, do akcií, do dôchodkov … Málokto sa dokáže z tejto mediálnej masáže vymaniť a rozhodovať sa racionálne.

Tento článok sumarizuje aktuálne ekonomickú situáciu z pohľadu Vašich súkromných investícií a investícií do fyzického zlata a striebra. Určite ste už počuli o Medzinárodnej ekonomickej kríze – často sa cituje v médiách. Tento termín sa väčšinou zneužíva v kontexte so štátnymi úsporami. Inými slovami nám tým médiá oznamujú, že dostaneme menej prostriedkov od štátu, poisťovní, zamestnávateľov a viac zaplatíme v obchodoch. To je ale len jedna z tvárí ekonomickej krízy.

Inflácia – úspory treba bezpečne investovať

Ekonomická kríza nám nezmenšuje len príjmy – prostredníctvom inflácie nám devastuje aj naše úspory na bežných i sporiacich účtoch. Nejde ani o to, že by peniaze ubúdali. Ide o to, že ceny stúpajú rýchlejšie, než zostatok na účte. Ak dostanete za rok 2% ku svojim 100 korunám, na svoj účet budete mať na účte za rok 102Kč. Cena rožku ale stúpne z 1,90Kč na 2,90Kč. Takže si miesto 52 rožkov kúpite za vaše bankou zhodnotené peniaze rožkov len 35. Mať peniaze na účte je skrátka stratové.

Zlato

Často v médiách počujeme, že banky nakupujú vo veľkom zlato, ktorého cena oproti iným investíciám v neistej dobe ekonomickej krízy silno stúpa. Áno, je to presne tak. Dôvod je ten, že zlata a striebra je na zemeguli len obmedzené množstvo. Ľudí stále pribúda rovnako tak ako ich potreby mať peniaze. Peniaze sa tlačia a posielajú do obehu. Bohužiaľ ale už nereprezentujú žiadnu skutočnú hodnotu. Preto sa ich cena musí znižovať. Pocítite to práve tým, že za určitý obnos si počas rokov nakúpite oveľa menej rovnakého tovaru, alebo v lepšom prípade len nepocítite zlacňovanie vďaka novým výrobným technológiám.

Zlato a striebro chráni úspory
Aktuálna cena zlata dnes oproti tomu nepodlieha inflácii. Uchováva si stále rovnakú hodnotu. Ak dnes zakúpite investičné zlato za cenu osobného automobilu, máte istotu, že až pôjdete do dôchodku, budete mať po predaji vášho zlata na nový osobný automobil. Pravdepodobne Vám ešte zostanú nejaké peniaze, pretože výroba sa stále vďaka technológiám zlacňuje.

Kúpa zlata

Mnoho ľudí sa obáva, že nakúpiť investičné zlato je zložité, musí postupovať cez nejakého investičného poradcu, podpisovať zmluvy a strácať čas s niečím, čo je vlastne ani nezaujíma. Zabudnite na to. Zlato si dnes kúpite rovnako ľahko ako vstupenky na koncert. Stačí ísť do internetového alebo kamenného obchodu, zaplatiť a už si nesiete malú zlatú tehličku alebo investičné mince domov.

Informujte sa o investovanie do zlata

Vďaka tomu, že je všetko tak jednoduché, je dôležité nenaletieť a najskôr sa informovať o tom, aká je dnes aktuálna cena zlata. Zistite si, ako sa nakupuje investičné zlato inde. Prečítajte si diskusné fórum na tému investičné zlato a striebro. Až budete mať dostatok informácií, ešte len sa rozhodnite kedy a za koľko nakúpite svoje investičné zlato alebo striebro aby ste ochránili svoje úspory pred infláciou.