Zabezpečte priestory svojej firmy pred požiarom aj pred krádežami

Konečne nájsť vhodné priestory pre svoje podnikanie a kompletne ich zariadiť, to je veľkým krokom v podnikaní každého jednotlivca. Avšak ľahko sa môže stať, že táto radosť nepotrvá dlho. Preto je potrebné firemné priestory náležite zabezpečiť.

S požiarom dokáže najúčinnejšie bojovať vtedy, keď ho včas odhalíte

Veľké škody každej firme môže narobiť tak požiar ako aj nepozvaní návštevníci. Obzvlášť požiar môže mať katastrofické následky ak sa rozšíri. Čím väčší požiar, tým výrazne horšie sú šance na jeho uhasenie a tým je väčšia šanca, že sa dostane pod kontrolu až keď zničí všetko, čo mu bude stáť v ceste. Nehovoriac o tom, že v stávke je aj ľudské zdravie a životy. A firma, v ktorej priestoroch je veľké riziko požiaru, rozhodne nesplní normu ISO 45001.

Pre úspešný boj s požiarom je preto dôležitá prevencia voči nemu. A tú vám zabezpečí spoľahlivá elektrická požiarna signalizácia (EPS). Jej „mozgom“ je ústredňa EPS, na ktorú sú napojené detektory, ktoré reagujú na rôzne podnety, ktoré môžu byť predzvesťou vznikajúceho požiaru.

Základom je preto vhodne rozmiestniť a vhodne vybrať konkrétne typy detektorov vzhľadom na prostredie a potenciálny zdroj požiaru v ňom. Detektory môžu reagovať napríklad na dym, teplo, či plameň.

V prípade, že detektory zaznamenajú vznikajúci požiar, odošlú informáciu ústredni EPS, ktorá následne realizuje výstup alebo jednoduchšie povedané, spustí poplach. Poplach môže byť buď formou sirén, prípadne hlasovou signalizáciou požiaru.

Majte svoju firmu pod dohľadom kedykoľvek a odkiaľkoľvek

Poďme ešte stručne k tým nepozvaným návštevníkom a teda ku krádežiam. Nikdy totižto neviete, či aj vaša firma nebude obeťou krádeže. Zlodeji si nevyberajú ciele podľa toho, koľko ISO noriem firma spĺňa, ale podľa toho aké má zabezpečenie. A keďže nikto vám nepôjde kradnúť do firmy počas toho, ako sa to v nej hemží ľuďmi, je potrebné mať v priestoroch firmy „oči“ nonstop.

Týmito „očami“ samozrejme myslíme kvalitný kamerový systém z Košíc. Moderné technológie umožňujú prezerať si záznam z kamier aj na diaľku, dokonca na smartfóne a tak môžete mať dianie vo firme pod drobnohľadom aj v čase, keď sa v nej nikto nenachádza.

Samozrejme, nikto nebude pozerať kamery nonstop, ale aj ak vám niečo unikne, budete mať dôkazy, ktoré zaiste pomôžu k úspešnému a v rámci možností rýchlemu odhaleniu páchateľa. A samozrejme, k náprave vám spôsobenej škody.

Zdroj obrázka:

Autor: pabmap / Shutterstock.com