Zabezpečenie stravy pre zamestnancov sa nemusí týkať len obedov

To, že firma zamestnancovi zabezpečí obed, či už priamo, alebo stravnými lístkami, či príspevkom na stravu, je dané zákonom a teda samozrejmé. A čo takto dopriať zamestnancom aj nadštandard a to v podobe raňajok alebo ovocia počas celého dňa?

Spoločné raňajky v práci zamestnancov potešia a posilnia tímového ducha

Väčšina zamestnancov zrejme raňajkuje doma pred odchodom do práce. Avšak pričinením firmy by sa mohli raňajky presunúť do práce, kde by si ich mohli všetci zamestnanci užiť spoločne. Nielenže bude o vašich zamestnancov v tomto smere postarané nadštandardne, ale raňajky do práce, ktoré si zamestnanci budú vychutnávať spoločne, sú zároveň skvelým spôsobom na posilňovanie tímového ducha.

Aby si každý vybral to, na čo má chuť a čo obľubuje a zároveň, aby boli raňajky pre vašich zamestnancov vyvážené, ideálne je zabezpečiť im mini raňajkové boxy. Obsahovať môžu obložené pečivo, croissanty, pagáče, domáci koláč, chutnú šťavu a v neposlednom rade ovocie.

Pravidelný prísun ovocia pre zamestnancov je pre nich pravidelným prísunom zdravia

Okrem obedov máme teda vyriešené už aj raňajky. Avšak medzi týmito dvoma hlavnými jedlami dňa, prípadne poobede, si každý rád dopraje niečo drobné na zahryznutie. A aby to neboli len nezdravé sladkosti, príde vhod ak firma zabezpečí vitamíny pre zamestnancov v podobe chutného domáceho aj exotického ovocia.

Mať čerstvé ovocie v práci (samozrejme zabezpečené firmou) je jedným z najobľúbenejších pracovných benefitov medzi zamestnancami. A vzhľadom na to, že nejde o nič extrémne nákladné, je zabezpečenie ovocia obojstranne výhodné. Zamestnanci sú spokojní, že firma sa o nich stará aj nad rámec jej povinností a firma je spokojná, že jednoducho zvýšila spokojnosť (a aj zdravie) zamestnancov.

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com