Máte málo priestoru dokonca aj na otváranie dverí? Poznáme riešenie

Interiérové dvere sú nevyhnutnou súčasťou všetkých interiérov. Áno, v kurze sú síce veľké otvorené priestory, ale v každej domácnosti nájdete niekoľko častí, ktoré musia byť oddelené interiérovými dverami.

Nechcete sa pri zariaďovaní miestnosti prispôsobovať dverám?

Obzvlášť v menších miestnostiach sa však môže stať, že klasické dvere a hlavne dráha ich otvárania „vyrobia“ obmedzenie pri zariaďovaní miestnosti, do ktorej sa otvárajú. Predsa len potrebujú nejaký priestor.

V takýchto prípadoch máte dve možnosti. Prvou je prispôsobiť sa dverám a zmeniť to ako ste mali danú miestnosť naplánovanú vo svojich predstavách. Vtedy môžu nastať dva problémy. Prvým je, že príliš zásadné zmeny robiť nemôžete a všetko, čo v miestnosti zamýšľate mať, tam mať musíte. Len tomu potrebujete nájsť priestor.

Druhý problém, ktorý môže nastať je, že sa v takejto situácii jednoducho nechcete prispôsobovať niečomu takému triviálnemu ako sú interiérové dvere. Každopádne, riešením je potom druhá možnosť. Viete, o čo ide? Našepkáme, že sa budeme inšpirovať posuvnými systémami na vstavané skrine.

Praktické a naviac štýlové riešenie

Zrejme už tušíte, že vymeníme klasické dvere s kľučkami za praktické a štýlové posuvné dvere. Tie tvoria ideálne riešenie pre všetky interiéry, v ktorých nie je miesta na rozdávanie. Pri zariaďovaní miestnosti už viac nebudete musieť počítať s dráhou dverí, keďže tie sa budú zasúvať do steny alebo „prinajhoršom“ povedľa steny.

Nemyslite si však, že posuvné dvere sú len akési núdzové riešenie pre tých, ktorí nemajú dostatok priestoru na klasické dvere. Ide o veľmi štýlové dizajnové riešenie, ktoré môžete nájsť aj v interiéroch, kde je priestoru dostatok. Posuvné dvere totižto skvelo pasujú do moderných minimalistických interiérov.

Zdroj obrázka:

Autor: Neil Podoll / Shutterstock.com