Hypotéka bez registra

Chcete – chcete si pri dnešných cenách zaobstarať nový dom či byt, je to záležitosť skoro nemožná. Bez hypotéky si bývanie nekúpite. Financie na obstaranie vlastného bývania trápi najmä mladých ľudí, ktorí zháňa peniaze pre svoju založenú rodinu a často nevedia, kam sa majú obrátiť o radu a pomoc. Niektorí mladí ľudia sú bez práce a nemôžu tak doložiť banke svoj príjem.

Čo obnáša hypotéka bez registra

Aj pre spomínané mladých ľudí existuje riešenie, ako získať financie. Môžu využiť hypotéku bez registra. Hypotéka bez registra umožní zabezpečiť a zabezpečiť svoju rodinu. Určite si ju dopredu premyslite. Aj keď sa poskytnutie tejto hypotéky zaobíde bez nahliadnutia do registra dlžníkov, svoje riziká má.

Funguje na veľmi jednoduchom princípe – spočíva v tom, že poskytovateľovi nevadí, že ste v registri dlžníkov alebo, že nemôžete doložiť výšku svojho príjmu. Hypotéka bez registra sa tak oplatí tým, ktorí majú málo peňazí, alebo potrebujú rýchlo zabezpečiť svoje potreby. Poskytujú ju banky i nebankové spoločnosti.

Poskytnutím tejto hypotéky dostávajú šancu ľudia, ktorí mali ťažkú situáciu, ktorá ich dostala do finančnej tiesne a túto tieseň môžu vďaka hypotéke bez registra vyriešiť. Určite je vhodné vedieť o všetkých podmienkach, ktoré s poskytnutím hypotéky bez registra súvisia. So znalosťou všetkých podmienok budete môcť dobre zvážiť svoje rozhodnutie. Nie vždy je jednoduché rozhodnúť sa bez potrebných informácií.

Veľmi dôležité je vedieť, čo presne je hypotéka bez registra, akú dlhú dobu budete hypotéku splácať, aké sú požiadavky na uchádzača, čo môžete hypotékou financovať.

Hypotéka bez registra

– Predstavuje dlhodobý úver, ktorého splácanie je zabezpečené záložným právom k nehnuteľnosti. Môžete si ju vziať v banke aj u nebankových spoločností. Spravidla je poskytovaná vo výške do 70% z odhadnej ceny nehnuteľnosti.

Doba splácania hypotéky bez registra

Doba splácania závisí len na vás, sami si ju vyberiete. Hypotéku môžete splácať až 30 rokov. Splátka potom prebieha každý mesiac. Výšku mesačnej splátky vám vypočíta banka či nebankové spoločnosť.

Požiadavky na uchádzača o hypotéku bez registra

Požiadavky na uchádzača o hypotéku bez registra sú minimálne. Môže požiadať každá fyzická osoba. Podmienkou pre podanie žiadosti je plnoletosť žiadateľa a občianstvo Slovenskej republiky.

Čo môžete hypotékou bez registra financovať

Môžete s ňou financovať kúpu bytu, kúpu stavebného pozemku, výstavbu, prestavbu a rekonštrukciu bývania. Taktiež môžete hypotékou bez registra refinancovať hypotéku inú.